Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Zima w siodle

Jazda konna kojarzy się większości z nas z ciepłymi porami roku, lekkim strojem i podziwianiem okolicznych widoków z siodła. Okazuje się jednak, że nie do końca jest to wyobrażenie prawdziwe. Zima jest również tym czasem, kiedy można oddać się ulubionej formie rekreacji, podziwiać podczas przejażdżki okolicę, a dodatkowo spróbować atrakcji, które dostępne są tylko o tej porze roku i tylko wtedy, gdy do naszej dyspozycji jest koń z jeźdźcem.

Sportem, który z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników jest pochodzący ze Skandynawii skiring. Zabawa polega na jeździe na nartach ciągniętych przez konia z jeźdźcem. Na Podhalu cyklicznie odbywają się zawody, a w górskich miejscowościach turystycznych jest popularną atrakcją turystyczną, ale sport ten ma jeden kolosalny atut, że by cieszyć się szusowaniem na nartach ze sporą dawką adrenaliny nie są potrzebne góry, ani wyciągi narciarskie – wszystko to zastępuje koń. Skiring to sport dla osób poszukujących wrażeń, wymagający niezłej kondycji, a jednocześnie nie jest przy tym wymagana umiejętność jazdy na nartach. Najważniejsze zadanie spełnia jeździec, który musi całkowicie panować nad koniem zapewniając tym samym bezpieczeństwo ciągniętemu narciarzowi.

Odpowiednie warunki terenowe, a co ważne – odpowiednią kadrę i predestynowane do tego typu aktywności konie posiada Gospodarstwo Agroturystyczne Balczewo położone na malowniczych nizinnych terenach Kujaw. Nie trzeba więc wybierać się w dalekie trasy, by np. w czasie ferii zakosztować prawdziwie zimowych atrakcji, a niejako przy okazji spróbować swoich sił w jeździe konnej.

Agroturystyka Balczewo prowadzi także zimowe ferie w siodle i jest to dobra okazja, by rozpocząć naukę jazdy na koniu, tak by w lecie móc już uczestniczyć w rajdach konnych. Zima w Balczewie to jakże lubiane przez wszystkich kuligi, na zakończenie których uczestnicy bawią się przy wspólnym ognisku, a przede wszystkim obcowanie z końmi i naturą oraz aktywny wypoczynek, po którym z nową energią wracamy do szkoły czy pracy.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.