Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Wyprawka dla niemowlaka – przydatne akcesoria

Każda mama, przed pojawieniem się na świecie maleństwa, skrzętnie kompletuje wyprawkę. Oprócz rzeczy podstawowych, takich jak ciuszki, kosmetyki, pieluchy, warto zainwestować w niektóre akcesoria dla dzieci, które mogą znacznie ułatwić pierwsze chwile z niemowlakiem.

Kocyki i akcesoria dla dzieci na dobry sen

Nie jest tajemnicą, że młodym rodzicom, najczęściej doskwiera deficyt snu, są jednak sposoby na to, żeby nawet noworodek spał długim i spokojnym snem. Trzeba tylko zadbać o odpowiednie akcesoria dla dzieci, które umożliwią stworzenie komfortowych warunków do snu. Noworodki najczęściej wybudza kilka czynników. Nieodpowiednia temperatura – dziecku jest za zimno, lub zbyt ciepło, niekontrolowane odruchy rąk i nóg – tak zwane odruchy moro, niewygodne ciuszki, głód i mokra pieluszka.

Kocyki Minky i kocyki Velvet, są tak miękkie i przytulne, że bez problemu zapewnią dziecku odpowiednią temperaturę. W gorące dni natomiast, warto pomyśleć o akcesoriach bambusowych, takich jak otulacze bambusowe i pieluszki z delikatnego muślinu, które mogą posłużyć jako kocyk na letnie upalne dni. Produkty z włóknami bambusa, posiadają właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu, nawet w upalny dzień, można spokojnie okryć nimi dziecko, a one będą chronić ciało malucha przed przegrzaniem.

Otulanie na spokojne spanie

Pieluszki i otulacze bambusowe, poza tym, że dbają o odpowiednią temperaturę do snu dziecka, zapobiegają również nagłym wybudzeniom, spowodowanym odruchami moro. Już od wieków znana jest metoda, tak zwanego spowijania dzieci, to znaczy ciasnego otulania pieluszką, kocykiem czy rożkiem tak, aby dziecko poczuło się podobnie jak w łonie matki. Dziś producenci akcesoriów dla dzieci, oferują specjalne kocyki i otulacze w formie chust, pieluch czy śpiworków, które mają za zadanie dbać, o niczym nie zmącony, spokojny sen niemowląt.

Tekstylia dla dzieci produktem pierwszej potrzeby

Akcesoriów dla dzieci jest wiele, jednak różnego rodzaju tekstylia, takie jak dobrej jakości kocyki, pieluszki bambusowe, chusty, otulacze, powinny znaleźć się na czele listy must have, każdego przyszłego rodzica. Dobry i spokojny sen dziecka, to odprężony i wypoczęty rodzic. Odprężony i wypoczęty rodzic, to szczęśliwe dziecko.

Polecamy sklep Makaszka.pl z kocykami Minky, Velvet oraz z artykułami bambusowymi jak otulacze i pieluszki bambusowe – Nowoczesne i bezpieczne produkty i akcesoria dla niemowląt.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.