Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Wyprawka dla dziecka – co do przykrycia?

Zbieranie wyprawki dla noworodka jest czymś ekscytującym zwłaszcza dla rodziców, którzy czekają na swoją pierwszą pociechę. Szybko jednak entuzjazm opada, gdy okazuje się, że oferty sklepów nie są zgodne z tym, co sugerują np. lekarze względem bezpieczeństwa dziecka. Kiedy więc zainwestować w kocyki minky czy kołderki, a kiedy lepiej wybrać śpiworki i otulacze?

Sprawa takiego wyboru nie jest prosta, bo każdy rodzic chce zatroszczyć się o bezpieczeństwo dziecka, a jednocześnie często pogodzić ze sobą świetny wygląd akcesoriów oraz to, co wie o własnym komforcie. Warto jednak wiedzieć, że w życiu dziecka przychodzi czas zarówno na kocyki minky, jak też inne rodzaje okryć. Oto krótki poradnik, kiedy warto wybierać poszczególne produkty.

Od noworodka do przedszkolaka

Pomiędzy noworodkiem a przedszkolakiem jest tylko kilka lat różnicy, co wydaje się niewielkim czasem w obliczu całego ludzkiego życia. Jest to jednak czas intensywnego rozwoju, co wpływa też na dobór akcesoriów. Noworodek wymaga szczególnej ostrożności, bo ułożony w jednej pozycji nie może się samodzielnie z niej przewrócić. Z tego powodu nie będzie w stanie się też odkryć, gdy np. ciężka kołdra przykryje jego buzię. Z tego powodu dla noworodków poleca się głównie rożki oraz otulacze, które nie mają możliwości dotknąć dziecięcej buzi. Niemowlę, które rusza się coraz bardziej, a z czasem nie tylko obraca głowę, ale też przewraca się na brzuch i z niego, będzie w doskonałym wieku na zastosowanie kocyka minky czy pieluszki. Dziecko, które samodzielnie siada czy nawet wstaje może być przykrywane kołderką, choć poduszki zaleca się wprowadzać jak najpóźniej, gdy dziecko samo podkłada sobie coś pod głowę. Z kolei śpiwory mogą sprawdzić się na każdym etapie, głównie dzięki zapinaniu na ramionach czy zamkach po bokach – są dzięki nim bezpieczniejsze.

A pora roku?

Istotna jest również pora roku. Na chłodniejsze miesiące jak znalazł będą kocyki minky, zwłaszcza że z jednej strony mają bawełnę, z drugiej zaś – przyjemny w dotyku polar. Na lato z kolei sprawdzą się lepiej kocyki bambusowe albo zwykłe pieluszki, które pozwalają skórze oddychać, chronią przed działaniem promieni słonecznych, ale nie grzeją nadmiernie organizmu dziecka. Dla starszej pociechy możemy wybrać kołdrę, która będzie całoroczna albo w dwóch wersjach – na cieplejsze oraz zimniejsze miesiące. Jeśli chcemy dopasować okrycie do jazdy w wózku, świetnie sprawdzi się kocyk minky z dodatkowym wypełnieniem; będzie ogrzewał dziecko w chłodniejsze dni. Na zimę lepiej zainwestować w zapinany śpiworek, zwłaszcza dla dzieci, które jeszcze nie chodzą.

Artykuł zainspirowany został kocykami minky dostępnymi na stronie http://babysteps.pl/kategoria-produktu/kocyki/minky/kocyki-minky

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.