Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Wymarzone wakacje

Planując swój wakacyjny urlop bardzo często myślimy o tym, jak połączyć nasz wypoczynek z czymś pożytecznym. Płatny staż za granicą, zwiedzanie miasta zamiast leżenia na plaży lub intensywne kursy języków obcych, to tylko kilka z wielu propozycji, jakie chodzą nam po głowie, kiedy zaczynamy myśleć o czasie wolnym.

Coraz mniej z nas lubi spędzać leniwie swoje wakacje. Z każdym urlopem planujemy coraz więcej atrakcji i wrażeń, tak aby po powrocie do pracy móc się pochwalić wieloma wspomnieniami. Jednak wśród nas są również i tacy, którzy swój wolny czas traktują jako inwestycję w swój rozwój oraz zdobywanie nowych umiejętności. I tak nauka hiszpańskiego w Hiszpanii podczas pobytu w Barcelonie staje się nie tylko przepiękną wyprawą, ale również i okazją do szlifowania swoich umiejętności językowych.

Nauka języka hiszpańskiego w Hiszpanii nie jest wcale taka trudna. I nie musi być ograniczona do kursu w szkole i nudnych lekcji z podręcznikiem lub z innymi obcokrajowcami. Hiszpanię można poznawać samemu, a obca kultura, aż sprzyja temu, aby wyjść jej naprzeciw.

Przede wszystkim ludzie! O tym należy pamiętać, kiedy wybieramy się do jakiegokolwiek miejsca w tym ciepłym kraju. Kultura śródziemnomorska jest bardzo otwarta i aż zachęca do tego, aby nawiązywać kontakt z miejscową ludnością. Hiszpanie są ciekawi turystów, uprzejmi i pozytywnie reagują na różne formy kontaktu i prób dogadania się w ich języku. Nasz hiszpański będzie wystawiony na liczne próby, ale dzięki audytorium wyjdzie z tego zwycięsko. Ponadto nie używaj translatora ani żadnego innego słownika. Spróbuj się skomunikować w jakikolwiek inny sposób, zadawaj pytania, poproś o pomoc. Wystawiaj się na kontakt. Nawet jeżeli wiesz, jak gdzieś dojść – pytaj.

Pamiętaj również, że Hiszpanie zupełnie inaczej podchodzą do czasu. Dla nich umawianie się na godzinę jest obce, mimo twierdzącej odpowiedzi weź poprawkę na to, co mówią. Chcesz się umówić na kolację? Zrób sobie wieczorną drzemkę i zarezerwuj czas od 22… Tak właśnie wygląda praktyczna nauka hiszpańskiego w Hiszpanii. Dodatkowo pamiętaj, że długi kontakt wzrokowy oraz uśmiech to u Twoich nowych znajomych element codziennego wyglądu, a nie próby flirtu. To zdecydowanie Ci się spodoba, ale będziesz musiał się do tego przyzwyczaić.

Jeżeli jesteś przed swoim urlopem i nadal zastanawiasz się, w jaki sposób chcesz go spędzić zastanów się, czy nie postawić na praktyczną naukę języka obcego za granicą. Każdy wyjazd do innego państwa to nie tylko styczność z inną kulturą, ale bardzo dobry sposób na sprawdzenie swoich umiejętności językowych!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.