Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Wyjątkowe herbaty na każdy dzień

Mały kameralny stolik i do tego dobra herbata. To coś co odpręża, uspokaja, a jednocześnie jest motorem do działania. Herbaty szlachetne dla wyjątkowych smakoszy coraz częściej popularne, ale nie zawsze dostępne w osiedlowych sklepikach czy dużych marketach. Czasami warto przejrzeć strony internetowe i wybrać dobrą herbatę, taką jaką lubisz, albo sięgnąć po nowości, których jeszcze nie wypróbowałeś.Zielona herbata niby dostępna w każdym mieście, ale jednak nie zawsze dobrej jakości. Nie wszystkie liście są odpowiednio suszone i zwijane. Dobra, zielona herbata liściasta, nie powinna mieć łodyżków. Jest to herbata bardzo dobrze znana ze względu na swoje dobroczynne właściwości. Aktywnie działa na mózg, usuwa zmęczenie, ułatwia trawienie, zawiera fluor, dlatego wzmacnia szkliwo zębów.

Mało znana herbata yerba mate , ale jakże doskonała, z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego. Ceniona dzięki wielu witaminom i mikroelementom. Zawiera kofeinę, dlatego działa lekko pobudzająco, ale w przeciwieństwie do kawy wpływa pozytywnie na układ pokarmowy.

Herbaty szlachetne świetnie nadają się na wyjątkowe okazje, kiedy musisz przyjąć miłego gościa, albo na spotkaniu z koleżanką. Są też niebanalnym prezentem dla mamy, taty, siostry, przyjaciółki, czy kogoś wyjątkowego. Zasmakuj się w szlachetnej herbacie.