Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Wybór zakładu pogrzebowego – od czego zacząć

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do pochówku bliskiej osoby? Czy sugerować się ceną trumny i samego pochówku, czy może opiniami, jakie dana firma ma wśród znajomych, którzy już jej usług korzystali? O co pytać, żeby mieć pewność dobrze przeprowadzonego pogrzebu?

Po pierwsze: zapytajmy znajomych z miasta o to, z jakiego zakładu są zadowoleni, jeśli niedawno z takiego korzystali – jest bardzo prawdopodobne, że dzięki takiej opinii o wiele szybciej zdecydujemy się na wybrane przedsiębiorstwo pogrzebowe, co z pewnością sprawi, że zaoszczędzimy dużo czasu i niepotrzebnych nerwów.

A co jeśli nie mamy kogo zapytać o taką poradę?

Najpierw weźmy pod uwagę bliskość zakładu pogrzebowego w stosunku do miejsca pochówku bliskiego. Nie opłaca się wybierać firmy z Warszawy, jeśli sam pogrzeb organizowany jest np. w Krakowie. Dzięki temu oszczędzimy sobie stresu dotyczącego czasu ich dojazdu i samych działań pochówkowych.

Po drugie: wybierając określony zakład pogrzebowy koniecznie sprawdź jakie ma on opinie w internecie. Ludzie mają niezwykłą tendencje do krytykowania firm, które zaszły im za skórę, wiec jeśli twój zakład nie ma złych opinii, albo jest ich ledwie kilka, to warto się nim zainteresować.

Kolejną sprawą jest kwestia umowy, jaką zawieramy z firmą pogrzebową. Każda taka usługa wymaga podpisania umowy pokazującej konkretne warunki pochówku, zakres prac itd. Jeśli zakład pogrzebowy nie chce takiej umowy podpisać, to zastanów się czy na pewno chcesz zaryzykować jego działanie na słowo. To co jest na piśmie, zawsze ma siłę prawną, a umowy ustne niestety nie.

Na koniec, na dzień lub dwa przed planowaną uroczystością pogrzebową, zadzwoń raz jeszcze do firmy i potwierdź wszystkie wcześniejsze ustalenia. To da Ci spokojny sen i sprawi, że nie zaskoczą Cię żadne nieprzewidziane wypadki na tzw. ostatnią chwilę.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.