Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Własny indywidualny adres poczty elektronicznej

Poczta spersonalizowana świadczy o profesjonalizmie firmy, dlatego warto tworzyć przyjazne adresy, które nie tylko dobrze wyglądają na bilbordach, ale również dobrze się je podaje podczas rozmowy telefonicznej z klientem.

Indywidualny adres poczty elektronicznej (np. biuro@nazwafirmy.pl) łatwo jest zapamiętać klientowi, a przy okazji od razu reklamuje nazwę firmy. Jednak wielokrotnie można zobaczyć na mieście bilbordy z adresem na wp czy interii. Takie podejście jest nieprofesjonalne, a niektórych skutecznie zraża przed kontaktem.

Panuje błędne przekonanie, że adres pocztowy z nazwą firmy jest trudny do zrobienia, wymaga wiedzy informatycznej, własnej strony internetowej, lub zwyczajnie jest bardzo drogi. Wszystkie te przekonania są błędne. Utworzenie indywidualnego adresu pocztowego wymaga kilkunastu minut pracy osoby bez wiedzy specjalistycznej, a od niedawna jest możliwe bez umieszczania domeny na kosztownym serwerze. Koszt utworzenia indywidualnego konta pocztowego to około 12 zł. Najlepiej jest skorzystać z poradnika, w którym wyjaśnione jest krok po kroku jak może być utworzona poczta domeny, wraz z obrazkami i filmem pomocniczym.

Indywidualny adres poczty elektronicznej ułatwi pracę Tobie i Twoim pracownikom, a problem maili, które nigdy nie dotarły, zniknie jeśli utworzysz domenę, którą łatwo podać przez telefon, nie popełniając pomyłki. Własna poczta może być zainstalowana na programie pocztowym, takim jak thunderbird, dzięki czemu uwolnisz się od niewygodnego panelu na stronie internetowej, a także od ciągłego logowania się. Thunderbird loguje się automatycznie do Twojej poczty, dzięki czemu oszczędzasz czas poświęcany na podawanie użytkownika i hasła poczty.

Zadziw konkurencję, która ciągle podaje swój email na interii. Załóż własną pocztę i pokaż, że Twoja firma jest nowoczesna i przyjazna klientom. Własna poczta, to nie tylko wygoda i prestiż. Indywidualny adres pocztowy to też bezpieczeństwo. Firma przesyła i otrzymuje poufne informacje z danymi osobowymi klientów. Nie musisz narażać się na przeciek danych, jeśli wszystkie maile będą przechowywane u Ciebie.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.