Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Wiosenne akcenty w wystroju

Każdego roku wiosną kwiaty znikają z półek w zastraszającym tempie. Wszyscy chcemy mieć w domu choć małą cząstkę wiosny. Otaczamy się więc bratkami, prymulami i tulipanami. Nawet ci, którzy nie mają własnego ogrodu, starają się ukwiecić swoje balkony i parapety, nadając im wiosenny charakter.

Wprowadzanie do wnętrza wiosennych akcentów to trend ponadczasowy. Co roku możemy zaobserwować jego powtarzalność. Jakie akcenty oprócz samych kwiatów warto wprowadzić do swojego domu lub mieszkania na wiosnę?

Przede wszystkim żywe kolory. Przygaszone barwy zimy ustępują miejsca żółciom, pomarańczom i zieleniom. Oczywiście nie namawiamy do przemalowywania mieszkania na którykolwiek z tych kolorów tylko dlatego, że nadeszła wiosna.

Z powodzeniem możemy jednak zdecydować się na wprowadzenia do wnętrza dodatków w jaskrawych kolorach, takich jak świeczki, czy serwetki.

Kolejny akcent dekoracyjny, który wielu z nas nieodłącznie kojarzy się z wiosną to ptaszki. Mogą być wykonane z porcelany, szkła, a nawet drewna. Porozstawiane w różnych częściach mieszkania prezentują się bardzo dekoracyjnie i wprowadzają do wnętrza ożywczy wiosenny nastrój, tak pożądany po zimowym marazmie.

 

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    Na takie dekoracyjne kwiaty w domach idealnie sprawdzą się nowoczesne donice Lechuza – minimalizn na poziomie, polipropylenowe wykonanie odporne na mrozy – super sprawa.