Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Wieniec adwentowy

Wraz z rozpoczęciem adwentu w wielu domach pojawiły się specjalne adwentowe wieńce ze świecami. To jeden z elementów świątecznego wystroju wnętrz, który pozostaje niezmienny mimo upływu czasu.

Forma wianka adwentowego jest stosunkowo prosta. Zwykle jest okrągły i stoją w nim cztery wysokie świece, po jednej na każdy tydzień adwentu. Co tydzień podpala się kolejną świecę, tak by do świąt Bożego Narodzenia wszystkie były już spalone.

Wieniec symbolizuje oczekiwanie na nadchodzące święta. Wiele osób, które ustawia go w swoich domach twierdzi, że wpatrywanie się w płomień kolejnych świec to doskonała chwila na refleksję i wyciszenie, których tak bardzo brakuje nam w codziennym życiu.

 Z biegiem czasu pojawiły się różne wariacje na temat tradycyjnej formy wianka. Czasem świece ustawia się na specjalnych podkładkach, rezygnując z klasycznego wianka. Zdarzają się też pojedyncze świece, na których umieszczono podziałkę z kolejnymi dniami adwentu. Wybór jest naprawdę szeroki.

 To, na jaki wianek ostatecznie się zdecydujemy nie ma większego znaczenia. Ważne, byśmy zdawali sobie sprawę z tego, że to jedna z niewielu bożonarodzeniowych ozdób, które mogą pochwalić się tak długą historią.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.