Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

W jakich sytuacjach warto udać się do adwokata?

W polskim społeczeństwie świadomość prawna jest bardzo nikła. Co gorsza, wielu z nas obawia się korzystania z usług adwokata. W tej kwestii wciąż pokutuje wiele zakorzenionych mitów i obaw: często można spotkać się z przekonaniem, że z porad prawnika warto korzystać jedynie w przypadku poważniejszych problemów z prawem. Ponadto boimy się związanych z tym wysokich kosztów.

Nie obawiaj się korzystać z porad prawnych

Chcąc uniknąć kosztów, często rezygnujemy z porad prawnika. Zdarzają się sytuacje wręcz absurdalne: niektóre osoby, chcąc zaoszczędzić, potrafią zrezygnować z usług adwokata, nawet gdy wchodzi w grę sprawa dotycząca dorobku ich życia. Należy pamiętać o tym, że skuteczny adwokat jest naszym największym sojusznikiem. Dla nas dane zagadnienie wydaje się nowe i skomplikowane, tymczasem doświadczony w danej dziedzinie prawa adwokat prawdopodobnie zetknął się już z bardzo wieloma podobnymi. Z tego powodu będzie miał od razu lepsze rozeznanie w sytuacji i doradzi nam najkorzystniejsze dla nas możliwości postępowania.

Korzystanie z usług prawnika wcale nie musi być drogie

Optymalnym rozwiązaniem byłoby korzystanie z porady prawnika zawsze wtedy, gdy mamy jakieś wątpliwości natury prawnej. Często jednak na przeszkodzie stoją pieniądze. W takich sytuacjach warto pamiętać, że możemy zwrócić się po prostu do prawnika na pewnym etapie: na przykład skorzystać z porady prawnej lub zlecić przygotowanie pisma procesowego, jednocześnie nie zlecając kancelarii prowadzenia całej sprawy.

W jaki sposób obliczane jest honorarium adwokata?

Honorarium adwokata każdorazowo określane jest na podstawie indywidualnej umowy z klientem. Nie musimy się obawiać, że będziemy musieli zapłacić za coś, na co wcześniej nie wyrażaliśmy zgody.

Wysokość honorarium adwokata może zależeć od wielu czynników, przede wszystkim od tego, jak skomplikowana jest dana sprawa. Honorarium może być obliczane ryczałtowo podstawie stawek określonych w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. (Dz. U. 2015 poz 1800), godzinowo, lub ryczałtowo z zaznaczeniem, że część kwoty będzie zależała od powodzenia w sprawie. W celu znalezienia usług prawnych można odwiedzić stronę http://www.skuteczny-adwokat.com/ na której jest duży wybór adwokatów i prawników.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.