Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

Titanic – teraz w 3D

Wiele ponadczasowych filmów doczekuje się kolejnych ekranizacji. Nie inaczej było w przypadku Titanica, jednej z najbardziej znanych historii miłosnych. Teraz miłośnicy Leonardo DiCaprio i Kate Winslet mogą podziwiać swoich ulubionych bohaterów w trójwymiarze.

 

Film został zrealizowany właśnie w tym roku bynajmniej nie przypadkowo. Miesiąc temu, przypadła rocznica tego tragicznego rejsu, który pochłonął setki istnień.

 

Wersja 2D została nagrodzona aż 11 Oscarami. Już samo to stanowi wystarczający powód, by obejrzeć ten wyjątkowy film w trójwymiarze. Przedstawiona w ten sposób historia ostatniego rejsu Titanica staje się jeszcze bardziej realistyczna. Wszystkie najbardziej emocjonujące sceny wywierają na widzu jeszcze większe wrażenie. W wielu momentach ma on wrażenie, że sam znajduje się na pokładzie statku i wraz z jego pasażerami walczy o przeżycie.

 

Bez względu na wersję, w której go oglądamy, „Titanic” to film ponadczasowy, tak jak ponadczasowe są poruszane w nim wątki. W końcu miłość, zazdrość i pycha towarzyszą na co dzień większości z nas. Dziś także wielokrotnie spotykamy się z nietolerancją i niczym nie uzasadnioną niechęcią. Nic dziwnego, że film spotyka się z sympatią również młodszych widzów.