Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Telefon może uzależnić

Telefon stał się nieodłącznym elementem życia człowieka. Zdecydowana większość z nas nie potrafi obejść się bez telefonu. Czy to znaczy, że społeczeństwo jest uzależnione od tych urządzeń? Dlaczego posiadamy po kilka telefonów komórkowych, choć oferty abonamentowe są dużo korzystniejsze niż przed kilkoma laty?

Jak to jest z uzależnieniem?

Uzależnić można się od wielu rzeczy. To zjawisko dotyczy nie tylko palenia papierosów czy alkoholu. Od technologii również możemy się uzależnić. Wskazuje na to mnogość posiadanych przez nas telefonów na abonament. Zdarza się, że jedna osoba posiada nawet 3 telefony! Biorąc pod uwagę fakt, że oferty operatorów sieci komórkowych są dużo lepsze niż te sprzed kilku lat i nie musimy posiadać karty SIM każdej sieci, to czemu nadal chcemy mieć po kilka telefonów?

Lubimy nowinki technologiczne, każdy chce jak najszybciej wymienić swój telefon na nowszy i często fajniejszy. Kupując telefon na abonament, możemy pozornie dostać go taniej, więc idziemy do salonu danego operatora i wybieramy odpowiedni abonament, i kupujemy kolejny telefon z kolejnym abonamentem.

Kiedy można mówić o uzależnieniu?

Osoby, które oprócz swojego telefonu osobistego posiadają również telefon służbowy z pewnością nie należą do tego grona. Natomiast wszyscy Ci, którzy z niecierpliwością czekają na nowe oferty telefonów na abonament, aby móc wybrać sobie nowy model, powinny porozmawiać z psychologiem. Tak naprawdę tylko specjalista może stwierdzić, czy ktoś jest uzależniony, czy nie. Warto też się sprawdzić, czy jesteśmy w stanie wytrzymać choć jeden dzień bez naszego telefonu i innych urządzeń. Jeśli sprawi nam to duży problem, to może pora na kontakt z psychologiem? My na takim spotkaniu nic nie stracimy, a możemy dowiedzieć się o sobie wiele ciekawych rzeczy.

Opłacalny abonament

Żyjemy w czasach, w których telefon jest nieodłącznym elementem naszego wyposażenia. Niezależnie od płci każdy z nas ma choć jeden telefon. Potrzebujemy tego urządzenia, aby móc kontaktować się z rodziną i ze znajomymi, więc nic dziwnego, że interesujemy się ofertami telefonu na abonament. Warto wiedzieć, co dzieje się na rynku telekomunikacyjnym, aby w razie potrzeby wiedzieć gdzie szukać odpowiedniej oferty. Operatorzy sieci komórkowych mają wiele różnych propozycji abonamentowych, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Można w tym celu skorzystać z porównywarki cen finmarket.pl.

Dobry abonament to taki, który obejmuje usługi, z których najczęściej korzystamy. W związku z tym, powinniśmy szukać ofert, które zawierają albo nielimitowane smsy, albo nielimitowane minuty. Często bywa tak, że na wszelki wypadek kupujemy kilka abonamentów. Niepotrzebnie, ponieważ są oferty na rynku, które umożliwiają nielimitowane rozmowy z numerami w innych sieciach. Wystarczy poszukać takiej oferty. Po co wydawać pieniądze na kilak abonamentów, jeśli możemy mieć jeden z pożądanymi usługami?

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.