Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Szklane ściany, drzwi i panele pokojowe – sposób na ciekawą aranżację

Różnorodność materiałów wykorzystywanych przy aranżowaniu wnętrz daje dekoratorom niesamowite możliwości. Ich odpowiedni dobór i umiejętne wkomponowanie w cały wystrój sprawia, że każde pomieszczenie może cechować się oryginalnością i niesamowitym klimatem.

Wśród materiałów dających szczególnie interesujące efekty, z pewnością należy wymienić szkło. Występujące pod wieloma postaciami, jest jedną z ciekawszych opcji, jeśli chodzi o ściany i drzwi. Wbrew pozorom, takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się nie tylko w nieruchomościach komercyjnych, jak biura i sklepy. Rewelacyjnie wpasuje się również w nowoczesne wnętrza prywatnych mieszkań oraz domów. Szklane zabudowy do każdego wnętrza oferuje m.in. firma Glass and More. Wykonane z najwyższej jakości szkła, dostosowane do indywidualnych oczekiwań klientów, często wyjątkowo zdobione dodadzą wnętrzom niecodziennego stylu.

Poza tym, że przeszklone drzwi i okna odmieniają oblicze pomieszczenia, to dodatkowo optycznie je powiększą, a do tego dają wrażenie czystości i jasności. Będą przy tym dobrze współgrały z elementami wystroju wykonanymi zarówno ze stali oraz metalu, jak i drewna czy kamienia. Sprawdzą się w salonie, gdzie mogą stanowić modernistyczne uzupełnienie dotychczasowej aranżacji, ale odegrają też istotną rolę w łazience, gdzie pozwolą np. na stylową zabudowę prysznica. Szklane drzwi przesuwne mogą natomiast stanąć praktycznie w każdym pomieszczeniu, zawsze korzystnie wpływając na jego przestronność. Taka zabudowa jest rekomendowana do wnętrz o niewielkim metrażu, gdzie drzwi przesuwne pozwolą realnie zachować więcej miejsca, a przeszklenie da złudzenie zwiększonej przestrzeni.

Wyjątkowym pomysłem na wprowadzenie szkła do aranżacji wnętrz jest także zastosowanie paneli, które mogą pokrywać część ściany, zupełnie zmieniając jej wcześniejszy charakter. Mogą stanowić neutralny, monochromatyczny dodatek, będący jedynie wstawką podkreślającą modernizm mieszkania, bądź też wyrazistym, kolorowym elementem z grafiką narzucają pomieszczeniu konkretną stylistykę.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.