Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Szaty liturgiczne na różne okazje

W Polsce znajduje się ponad 10 tysięcy parafii, co oznacza, że każdego dnia posługę kapłańską pełnią dziesiątki tysięcy księży. Wszyscy oni potrzebują szat liturgicznych, które są podstawowym elementem ubioru w trakcie odprawiania nabożeństwa.

Rodzaj i kolorystyka szat zależna jest od typu nabożeństwa oraz od kalendarza liturgicznego, a także od samej okazji, z jakiej jest ono odprawiane. Inne szaty niż przez resztę roku obowiązują np. w czasie adwentu lub postu. W związku z tym każdy kapłan musi posiadać co najmniej kilka kompletów szat. Za ich szycie odpowiadają specjalistyczne pracownie krawieckie takie, jak choćby pracownia SlawTom.

Na jej bogaty asortyment składają się szaty liturgiczne różnego typu i w odmiennych kolorach, dzięki czemu można dobierać je do konkretnych okoliczności, zwracając uwagę na najdrobniejsze detale. Podstawowymi proponowanymi produktami są ornaty oraz komże i alby, jednak w ofercie znajdują się też m.in. koszule kapłańskie, dalmatyki czy kapy. Dzięki temu odziać w pracowni mogą się kapłani posiadający odmienne tytuły, od wikariuszy poczynając, na najwyższych dostojnikach kończąc. Ponadto pracownia wykonuje alby komunijne, poduszki procesyjne oraz niezbędne podczas nabożeństw stuły. Ciekawostką w ofercie są również haftowane obrazki pełniące rolę pamiątek np. komunijnych. Sprawdzają się one głównie jako prezenty dla dzieci.

Pracownia SlawTom wykonuje szaty liturgiczne z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia im wyjątkową wytrzymałość oraz atrakcyjność wizualną. Precyzyjny dobór tkanin ma też znaczenie dla ich późniejszej pielęgnacji i przechowywania. Zatrudnieni w pracowni, doświadczeni krawcy dokładają wszelkich starań, by wszelkie szycia były trwałe, a całość zapewniała komfort noszenia. Ponadto pracownicy dbają o precyzję wykonania wszystkich haftów zdobiących szaty. Dzięki temu prezentują się one elegancko i dostojnie.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.