Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Sukienki na każdy dzień

Nie ma nic piękniejszego niż szczęśliwa kobieta w pięknej sukience. I choć dzisiaj wiele osób wybiera spodnie, bo bardziej wygodne, to sukienki są nieodłącznym atrybutem każdej dziewczyny i kobiety. Co więcej, nie są one jedynie ubiorem na specjalne okazje, ale z powodzeniem mogą być noszona na co dzień. Sukienki możemy nosić przez cały tydzień, dzień po dniu.

Poniedziałek

Sukienka na co dzień numer jeden ̶ prosta, szara, dzianinowa, kończąca się poniżej kolan. Można dobrać do niej elegancki żakiet, ale można także wybrać sportowe buty i nadać jej luźniejszy look.

Wtorek

Sukienka na co dzień numer dwa ̶ elegancka, czarna, z białym kołnierzem i ołówkową spódnicą. Idealnie sprawdzi się jednakowo na biznesowe spotkanie, ale też na kolację w eleganckiej restauracji.

Środa

Zabiegany dzień, ale jesteśmy już w połowie tygodnia, więc trzeba to uczcić. W tej roli sprawdzi się energetycznie zielona sukienka z rozkloszowaną spódnicą i talią podkreśloną paskiem w kontrastowym kolorze.

Czwartek

Sukienka na co dzień numer cztery ̶ klasyczny model z lat 60., a więc sukienka skrojona na kształt litery „A”. Warto ułożyć do niej z włosów koka albo doczepić sztuczną grzywkę, jeśli nie nosimy jej na co dzień. Koło takiej stylizacji nikt nie przejdzie obojętnie.

Piątek

Sukienka i na co dzień, ale przede wszystkim na weekend, czyli ma być kolorowo, wesoło i z pomysłem. Warto czasem zaryzykować i poszaleć z niecodziennym wzorem, czy nowym krojem.

Sobota

Wybór sukienki na co dzień oczywiście zależeć będzie od tego, jaki charakter ma dla nas ten dzień ̶ czy stawiamy raczej na aktywność na świeżym powietrzu (wtedy świetnie sprawdzają się dzianinowe sukienki z materiału przypominający ten, z którego tworzona jest odzież sportowa), spędzamy czas w domu, na przykład sprzątając (tak, wtedy również można włożyć sukienkę), czy też bawimy się ze znajomymi na mieście/za miastem.

Niedziela

Sukienka numer siedem ̶, jeśli wybieramy się na rodzinny obiad, to warto na pewno ubrać się ze smakiem, ale nie przesadzajmy, to w końcu nasi bliscy, a nie prezesi międzynarodowych korporacji. Nie wprowadzajmy więc zbyt formalnej atmosfery.

A co potem?

Kolejny tydzień, kolejne pomysły, kolejne stylizacje. Sukienki naprawdę można nosić na co dzień. Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, wzorów, krojów, że każda znajdzie coś dla siebie, bez znaczenia, czy szukamy praktycznej i wygodnej sukienki, w której możemy biegać przez cały dzień na mieście, formalnej sukienki do pracy w biurze, czy też eleganckiej sukienki na wieczorne wyjście.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.