Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Steve Jobs – postać ponadczasowa

Steve Jobs to bez wątpienia jedna z najbardziej ponadczasowych postaci światowego biznesu. Stworzył imperium Apple, a jego śmierć wstrząsnęła całym światem.

Jobs urodził się w 1955 r. Krótko po urodzeniu został adoptowany. Jego dzieciństwo nie wyróżniało się niczym szczególnym. Skończył szkołę średnią, a następnie rok prawa. Nie darzył go jednak zbyt dużym zainteresowaniem i szybko zarzucił studia.

Wrócił do swojej rodzinnej Kalifornii, gdzie wraz ze Stevem Wozniakiem, z którym później założył Apple, zaczął uczęszczać na zebrania klubu komputerowego. Przyjaciele zaczęli później pracę w firmie Atari, gdzie zajmowali się projektowaniem gier komputerowych. W 1976 r. wspólnie założyli firmę Apple, która aż po dziś dzień jest jedną z wiodących marek produkujących komputery i akcesoria komputerowe. Niestety, jego prężnie rozwijająca się kariera została przerwana przez problemy zdrowotne. 5 października 2011 r. Steve Jobs zmarł.

Jobs dokonał czegoś, o czym marzy większość z nas. Zostawił po sobie imperium i produkty, które będą żyły jeszcze długo po jego śmierci. Nie ma więc najmniejszych wątpliwości, że za za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat wciąż będzie się o nim mówiło.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.