Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Stare drewno w nowym wydaniu

Coraz więcej obiektów drewnianych, starych zostaje rozebranych. I wydawać by się mogło, że takie stare drewno do niczego już się nie przyda. Co można bowiem zrobić z deskami, które niegdyś służyły za podłogę czy meble, a teraz wydają się już przygotowane tylko do wyrzucenia? Okazuje się, że pomysłów na wykorzystanie starych desek nie brakuje. I to nie tylko tych, które pochodzą z domów, ale i starych łodzi czy innych obiektów.

Co więcej, zmieniają się trendy wnętrzarskie i praktycznie każdego roku katalogi karmią nas nowymi pomysłami. Co zmienić i w co zainwestować, by nasze salony, kuchnie i łazienki były na czasie. Drewno to materiał, który jednak zawsze pozostaje w modzie. Jedyne, co się zmienia to sposób jego wykorzystania. I próżno sądzić, że drewniane elementy, meble czy dekoracje kiedyś nam się znudzą bądź zostaną uznane za niemodne. Mamy do czynienia z materiałem, który jest prosty w obróbce i również obróbkę biorąc pod uwagę, jest elastyczny. Drewno można dowolnie przycinać, formować i komponować. Dzięki takim zabiegom jest w stanie odzyskać swoją świetność stare drewno. Niekoniecznie stanowić będzie materiał, który ponownie nadaje się do budowania. Wystarczy jednak kilka desek, trochę farby czy lakieru, by stworzyć proste meble ogrodowe lub takie, które przydadzą się w domu. A może drewniane dekoracje i użytkowe elementy wyposażenia kuchennego? Nawet amatorzy są w stanie poradzić sobie z obróbką tego materiału. Niewielkim kosztem, a jednak zyskując naprawdę niesamowite efekty. Od czego zacząć? Od poszukiwania surowca. Zwykle mamy w swoich piwnicach czy garażach zbiór starych, niepotrzebnych rzeczy. Nierzadko znajduje się tam właśnie drewno. Być może trochę nieforemne i niekształtne, obdrapane. Jeśli jednak nie jest zgniłe, głęboko uszkodzone, nie dopadła go pleśń czy inne uszkodzenia, których nie da się usunąć, można je z powodzeniem ponownie wykorzystać. Wyciąć podkładki o różnych kształtach, które idealnie sprawdzą się pod kubki z gorącą herbatę bądź gorące garnki i naczynia. Stworzyć oryginalne dekoracje. Proste, kolorowe, ale wpisujące się w klimat wnętrza. Stare drewno pomalowane białą farbą, idealnie pasować będzie do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Długie deski przycięte do rozmiaru mogą posłużyć za nową ramę do lustra bądź obrazu. Przypomnijmy sobie, jak wiele firm oferuje usługę postarzania drewna. Taka stylistyka jest nam bliska i jest przez wielu pożądana.

Zamiast za nią dodatkowo płacić, wystarczy wykorzystać to, co najczęściej mamy pod ręką. Stosunkowo niewielkim kosztem jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę fantastyczne rzeczy. Drewno w swoim charakterze jest specyficzne, ale z powodzeniem wpisuje się we wnętrza nie tylko rustykalne czy tradycyjne. Doskonale uzupełnia aranżacje nowoczesne, luksusowe i bardzo eleganckie. W połączeniu ze szkłem czy chromem daje wrażenie czystości, luksusu i sprawia, że wnętrza stają się bardzo gustowne. Warto postawić na takie rozwiązanie i zamiast szukać nowych, drogich elementów wyposażenia, pokusić się o odświeżenie i nadanie nowego życia, starym deskom.

Reklama: Maestro Arte – Stare Drewno

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.