Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Sprawdzone metody zabezpieczania drewna

Drewno jest jednym z surowców powszechnie wykorzystywanych m.in. w meblarstwie i budownictwie. Jego popularność wynika z bezproblemowego pozyskiwania materiału, jak też z nieskomplikowanych zasad obróbki oraz pięknych efektów, jakie uzyskują pracujący z drewnem specjaliści.

Estetyczne parkiety, meble czy drewniane dekoracje wnoszą do domu specyficzny, przytulny klimat, a przy tym świetnie współgrają z wieloma opcjami aranżacyjnymi. Żeby jednak wykonane z drewna elementy wyposażenia mogły cieszyć przez długi czas, należy zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Drewno jest materiałem stosunkowo miękkim i choć stanowi to wielki atut w trakcie prac stolarskich, to jednak wiąże się też ze względnie niską odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Szczególnie narażone są na uszkodzenia mechaniczne, w tym na zarysowania oraz zalania mogące powodować rozwarstwianie się drewna. Drewno źle reaguje także na intensywne działanie promieni słonecznych. Chcąc zapobiec niszczeniu desek, blaknięciu czy pękaniu, warto konserwować je przy użyciu specjalistycznych olejów do drewna. Produkty tego typu oferowane są m.in. przez firmę Le Tonkinois, która dostarcza na polski rynek wysokiej jakości substancje do ochrony i konserwacji powierzchni drewnianych.

Najbardziej polecanymi preparatami ochronnymi do drewna są mieszaniny, na które składa się olej lniany wzbogacony o olej tungowca. Dają one substancję odporną na niekorzystny wpływ promieni ultrafioletowych i wody. Oznacza to, że sprawdzają się jako zabezpieczenie przed złymi warunkami pogodowymi, czyli nadają się do użytku zewnętrznego, np. na tarasach i werandach. Dodatkowo oleje tej marki wnikają głęboko w drewno, nadając mu zwiększonej elastyczności, która chroni przed ścieraniem, zarysowywaniem i innymi, drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Wybór oleju powinien być podyktowany rodzajem drewna, do jakiego zostanie użyty. Na rynku dostępne są oleje przeznaczone do konserwacji gotowych parkietów, jak i drewna surowego. Ze specjalistycznie skomponowanych mieszanek stworzono także oleje odporne na szkodliwe działanie wody morskiej. Ten typ nadaje się do stosowania na łodziach. Wszystkie oleje oferowane przez markę są wolne od substancji toksycznych, bezpieczne i proste w użyciu.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.