Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Sposób na wykorzystanie meblościanki

Styl pustego, nieumeblowanego pomieszczenia można narzucić w prosty sposób tylko jednym meblem – meblościanką. Jest ona na tyle dominująca (w każdym typie pokoju), że może stanowić oś, wokół której będzie przebiegało dalsze meblowanie, dobieranie dodatków i innych elementów dekoracyjnych. Dzisiejsze meblościanki to już nie konieczności nuda, jak zapamiętaliśmy z lat 80-tych. To bardzo praktyczne i piękne meble, które przyciągają spojrzenia. Dostępne są z bardzo różnych materiałów, w niemal każdej wersji kolorystycznej i da się je dopasować do wnętrz o każdym rozmiarze. Tradycyjne i klasyczne, czy może minimalistyczne i nowoczesne? Niezależnie od tego, jaki styl preferujemy, zawsze można wybrać meblościankę, która będzie spełniała określone przez nas warunki.

Rola meblościanki

Rolą dzisiejszej meblościanki nie jest tylko zapchanie przestrzeni, bo brakuje na nią pomysłu. Każdy jej segment jest starannie przemyślany i ma swoje znaczenie. Co więcej, da się go łatwo dopasować do potrzeb użytkownika – nowoczesne meblościanki składają się z segmentów, które można dobierać i układać jak klocki. Jeśli więc komuś zależy na szufladach, może mieć szuflady na drobiazgi czy np. do przechowywania bielizny. Jeśli woli zamykane na podwójne drzwi szafki, może takie mieć na całej wysokości i trzymać w nich ubrania, którym nie szkodzi składanie, albo domowe przedmioty codziennego użytkownika. Jeśli ktoś inny chciałby z meblościanki uczynić swoją domową biblioteczkę – też jest to możliwe, wtedy zostawia sobie wyłącznie otwarte półki, ewentualnie zmniejszając między nimi odległość. Proste konstrukcje pozwalają na więcej uzupełnień i dodatków. Tego typu szafki i meblościanki posiada w swojej ofercie coraz więcej sklepów, zwłaszcza największe, sieciowe. Cieszą się one wielką popularnością ze względu na ich praktyczność. Zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, gdzie liczy się każdy centymetr, istnieje potrzeba wykorzystania nawet przestrzeni tuż pod sufitem. I tam również można umieścić ostatnie ‘piętro’ meblościanki, a w nim schować wszystkie te przedmioty, po które sięga się raz do roku, albo sezonowo. Zamiast angażować w przechowywanie naszych przedmiotów kilka różnych rodzai mebli, wystarczy jeden, a odpowiednio skonfigurowany. To o wiele lepsze i korzystniejsze rozwiązanie dla małych pomieszczeń.

Gdzie umieścić meblościankę?

Generalnie nie ma ograniczeń co do sposobu wykorzystania meblościanki. Najczęściej lądują one w salonach, ale także pojawiają się jadalniach, sypialniach, czy pokojach dzieci. Do każdego z tych miejsc można dobrać meblościankę odpowiadającą klimatem i wyposażeniem.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.