Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Skuteczny pomysł na biznes

W dzisiejszych czasach każdy, kto chce rozkręcić własny biznes powinien stawiać na coś ponadczasowego. Coś, co mimo upływu czasu wciąż będzie cieszyło się zainteresowaniem ze strony klientów. Oczywiście znalezienie takiego produktu, czy usługi nie jest proste. Jeszcze trudniejsze jest przebicie się z nim wśród konkurencyjnych firm. Jeśli jednak uda się nam to osiągnąć, sukces jest murowany.

 

W poszukiwaniu pomysłu na ponadczasowy biznes musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest nam na co dzień niezbędne do codziennego funkcjonowania i co z pewnością nie wyjdzie z użycia mimo upływu lat. Dobrym przykładem takiego towaru jest na przykład pieczywo. Większość z nas je je niemal każdego dnia. Trudno wyobrazić sobie idealne śniadanie bez świeżego pieczywa, prawda?

 

Kiedy znajdziemy już ponadczasowy produkt, musimy jeszcze zadbać o to, by wyróżniać się na tle innych. Są ku temu dwie drogi – można konkurować ceną lub jakością. Wybór między nimi zależy od przyjętej taktyki sprzedaży i założeń marketingu, doświadczenie pokazuje jednak, że produkty wysokiej jakości okazują się zdecydowanie bardziej ponadczasowe, a co za tym idzie zapewniają większe szanse na sukces biznesu.

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    ależ apetycznie to wygląda, mniam!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.