Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Samochody dostawcze poleasingowe – dobry wybór, aby wyposażyć swoją flotę

W przypadku wszelkiego rodzaju firm transportowych najważniejszym aspektem ich funkcjonowania jest posiadanie sprawnej floty samochodów.

W przypadku wszelkiego rodzaju firm transportowych najważniejszym aspektem ich funkcjonowania jest posiadanie sprawnej floty samochodów. W początkowych okresach funkcjonowania przedsiębiorstwa nie jest proste, aby stworzyć rozbudowaną flotę samochodów nowych. Wiąże się to bowiem z bardzo dużymi kosztami, na które nie mogą sobie zazwyczaj pozwolić początkujący przedsiębiorcy.

To powód, dla którego coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodów dostawczych poleasingowych. To rozsądne rozwiązanie, które nie wiąże się przede wszystkim z koniecznością wydania z miejsca bardzo dużej gotówki. W większości przypadków samochody dostawcze poleasingowe dostępne są bowiem w znacznie niższych cenach, aniżeli samochody nowe.

Korzyści – samochody dostawcze poleasingowe

Jednym z ich najważniejszych atutów jest możliwość ponownego wciągnięcia ich w leasing, co znacznie obniży koszt inwestycji. Przede wszystkim rata będzie mogła być zaliczana jako koszt uzyskania przychodu, z czym wiąże się możliwość obniżenia należnej do zapłaty kwoty podatku dochodowego.

To jednak nie jedyne atuty, które wiążą się z zakupem samochodów dostawczych poleasingowych. Do takowych możemy zaliczyć również udokumentowaną historię użytkowania i szczegółowe opisy wszystkich przeprowadzanych napraw. W efekcie otrzymujemy samochód, którego pochodzenie jest pewne. Nie posiada przekręcanego licznika i nawet jeśli jego przebieg wynosi 200-250 tys. km to jest to udokumentowana, pewna wartość. To duży atut, biorąc pod uwagę specyfikę rynku samochodów używanych w Polsce. Szacuje się, że co drugi samochód może mieć przekręcony licznik, w związku z czym samochody dostawcze poleasingowe stanowią idealną alternatywę dla klasycznego samochodu używanego.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.