Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Róża jako symbol wieczności

Rozszyfrowanie mowy kwiatów stanowi dziś spore wyzwanie. Nawet jeżeli nie przywiązujemy do tego wagi, podświadomie wybieramy tak, by przekazać obdarowanemu intymny komunikat.

Symbolika kwiatów jest niezwykle różnorodna.

Od dawna róża jest symbolem miłości. Nie tylko oczywista czerwień przekazuje nam głębię uczuć.

Pomarańcz to łącznik między przyjaźnią, a miłością.

Niebieski stał się od niedawna symbolem wierności.

Niestety – kwiat cięty kojarzy się ciągle z nietrwałością i ulotnością. Można powiedzieć, że stanowi to pewną alegorię uczuć ludzkich, jednak każdy obdarowany chciałby, aby namiętności i emocje przekazane wraz z kwiatem zachować jak najdłużej.

Uchwycenie nieśmiertelności.

Wieki temu, Japończycy stworzyli ikebanę nie tylko jako element wystroju, lecz jako nurt filozoficzny, którego motywem przewodnim było ożywianie kwiatów. Wierzono, że cięte kwiaty, wstawione do wazonu żyją nadal. Uchwycenie nieśmiertelności piękna to odwieczne pragnienie człowieka.

Pomimo niezaprzeczalnych walorów estetycznych i pewnego przedłużenia życia kwiatu, ikebana jest sztuką trudno osiągalną dla większości z nas.

Jedna róża, lub prosty bukiet róż ciągle budzi największe emocje i radość.

Gdyby tylko przetrwały dłużej…

Na przeciw tym oczekiwaniom wyszło dziś RoseBelle. Stworzyli kwiaty, które rzeczywiście trwają przez lata. Zostały zahibernowane w swym pięknie, zostając wiecznie żywymi.

„To czas, jaki poświęciłeś swojej róży czyni ją ważną” – pisał Antoine de Saint Exupery.

Precyzyjnie wymyślony proces stabilizacji róż trwa kilka dni. Jest całkowicie nieszkodliwy dla kwiatów. Zachowują one swą świeżość, delikatność, a co najważniejsze – na lata zachowują emocje towarzyszące obdarowaniu.

Każda intencja zyskuje na znaczeniu, gdy jej symbol zostaje z nami na lata.

Jednym z pomysłów Rosebelle jest umiejscowienie róży w pudełku w kształcie kryształu. To nie tylko podwójny znak trwałości, to zapierająca dech w piersiach obietnica szczęścia.

Oczywistym skojarzeniem tych wiecznie żywych kwiatów z trwałym uczuciem jest ślubna wiązanka, która cieszy oko na długo po powrocie z miodowego miesiąca.

Dzięki RoseBelle róża ma szansę stać się symbolem trwałości… i chyba już się stała. Bez galopującej mody, reklamy… Róża przeżywa swoje drugie życie. Okazało się, że w róży można się ponownie zakochać…Na wieki!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.