Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe, Książki

Romanse – TOP lista literatury kobiecej

Książki z popularnego w ostatnich latach  gatunku literatury kobiecej, jakim są romanse są chętnie wybieraną lekturą nie tylko na długie, zimowe wieczory, ale i jako codzienny pomysł na odstresowanie się od tego, co nas w życiu otacza. To  książki romanse, dzięki typowemu,  przyjemnemu w odbiorze stylowi pisania autorów i fabule przenoszącej czytelnika do bardziej ciepłego, romantycznego swiata, pozwalają nam odprężyć się po pracy, zapomnieć o nerwy związanych chociażby z wychowaniem dzieci, i w miły sposób się zrelaksować . Jakie romanse cieszą się największym uznaniem Polek i dlaczego niektóe losy bohaterów romantycznych kochamy bardziej, a inne mniej?

TOP romanse – książki literatury kobiecej

Czołówkę TOP listy romansów otwierają klasyki, które napisano dziesiątki lat temu, ale zawarte w nich emocje i wyraziste postacie wciąż nas inspirują i sprawiają, ze chcemy po nie sięgać ponownie.

Wichrowe Wzgórza – Emily Bronte
Duma i uprzedzenie – Jane Austen
Romeo i Julia – William Szekspir

Poza w/w pozycjami, które są czasowo bardzo odległe od naszych codziennych problemów i otaczającej rzeczywistości, na uwagę zasługują też romanse współczesne, te książki romanse usytuowane są w dobrze nam znanej rzeczywistości, przez co również łatwiej jest je nam zrozumieć. I tu wymieńmy:

1. Spotkamy się pod drzewem ombu – Santa Montefiore
2. Desperado – Diana Palmer
3. Chłopak, dla którego kompletnie straciłam głowę – Kirsty Moseley
4. S@motość w sieci – Janusz Leon Wiśniewski
5. Miłosny kontrakt – Kate Hewitt

6. Cień wiatru – Carlos Ruiz Zafón
7. Pamiętnik – Nicholas Sparks
8. Ucieczka Lady Evelynn – Denise Lynn
9. Amanda – Nora Roberts
10. Pozory mylą – Diana Palmer

Z racji tego, że czytelniczek romansów są aktualnie miliony na całym swiecie, to każdy kraj ma inną TOP listę pozycji z działu romanse książki, a ludzie z całego świata tworzą własne topy, które wpisują się również w ich czytelnicze preferencje.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.