Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Przykładowe zastosowanie dla karniszy sufitowych z systemem sznurkowym

Zasłony, firany, rolety i żaluzje to najbardziej rozpowszechniony sposób wykończenia przeszkleń we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych, w tym w biurach, urzędach, obiektach hotelowych lub niektórych obiektach handlowo-usługowych. Tego typu rozwiązania cenione są nie tylko za elegancję i dużą dekoracyjność, ale przede wszystkim za ich funkcjonalność. Dzięki różnego rodzaju przesłonom okien i innych przeszkleń, w prosty sposób możemy odgrodzić się od świata zewnętrznego, zwiększają strefę prywatności i w elastyczny sposób dostosowując ją do własnych potrzeb. Do mocowania wspomnianych przesłon tj. firany czy rolety najczęściej wykorzystuje się eleganckie karnisze sufitowe. Aktualnie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te karnisze, które wyposażone są w system sznurkowy, ułatwiający przesuwanie firan, żaluzji czy rolet, w tym wersje karniszy wyposażone w specjalny mechanizm do rolet rzymskich.

Karnisze na co dzień

Nowoczesne systemy szyn giętych pozwalają w łatwy sposób dostosować karnisze sufitowe do wymogów konkretnego typu pomieszczeń. To niezwykle dekoracyjne rozwianie jest również rozwiązaniem ze wszech miar funkcjonalnym. Nie trzeba docinać karniszy, a cała przesłona funkcjonuje jako jedna spójna całość. Zwyczajne nie trzeba jej dzielić na kilka mniejszych kawałków, co wpływa na komfort przesuwania takiej przesłony, a także na jej wygląd, w znaczący sposób go poprawiając. Nowoczesne karnisze sufitowe z systemem sznurkowym coraz częściej wykorzystywane są w mieszkaniach prywatnych, a także w obiektach hotelowych i konferencyjnych, w szpitalach, urzędach i oczywiście w biurach należących do firm prywatnych. Tego typu rozwiązanie cieszą się dużą popularnością ze względu na prostotę obsługi, wysoką wygodę użytkową i co równie ważne, ze względu na przystępną cenę jednostkową produktu.

Wszechstronność rolet

Karnisz sufitowy wyposażony w system sznurkowy to niezawodny sposób na zwiększenie wygody obsługi rolet typu klasycznego, a gdy jest on wyposażony w mechanizm do rolet rzymskich, także rolet o poziomej konstrukcji, składanych do góry. Tego typu karnisze znajdują szerokie zastosowywania zwłaszcza w tych miejscach, gdzie mamy do czynienia z dużymi przeszkolonymi powierzchniami i gdzie szybkość przesłonięcia całego przeszklenia ma duży wpływ na poprawę obsługi. W związku z tym, karnisze sznurkowe najczęściej instalowane są w biurowcach, obiektach konferencyjnych i hotelowych, a także w placówkach opieki zdrowia, zwłaszcza w placówkach prywatnych, gdzie dokłada się szczególnych starań, by jakość obsługi każdego pacjenta stała na możliwie najwyższym, światowym poziomie.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.