Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Przewaga inteligentnego odkurzacza Roboclean nad zwykłym.

Odkurzacz to niezastąpione urządzenie, które dba o czystość w mieszkaniu. Nasi dziadkowie mogli jedynie pomarzyć o takim udogodnieniu. Aż trudno uwierzyć, że przez kilkadziesiąt lat swojego istnienia odkurzacze przeszły tak dużą zmianę. Współczesne modele posiadają liczne udogodnienia, które pomagają zadbać o należytą higienę w domu.

Tradycyjny odkurzacz podczas pracy wyrzuca z siebie powietrze, które niesie ze sobą nieprzyjemny zapach. Przyczyn takiego stanu trzeba szukać wśród miliardów toksyn pochodzących z bakterii oraz roztoczy i ich odchodów, które wchodzą skład kurzu. Przeciętny odkurzacz nie jest w stanie należycie przefiltrować całego brudu. Stopień oczyszczenia powietrza to zaledwie kilka do kilkunastu procent. Oznacza to, że spora część wciąganego do odkurzacza kurzu trafia z powrotem do powietrza. Efektem tego są bóle głowy, alergie, astma, duszności, złe samopoczucie.

Wydajne sprzątanie to takie, przy którym powietrze zostaje oczyszczone z mniejszych i większych drobin. Efekt ten dają wyłącznie odkurzacze nowej generacji wyposażone w dodatkowe funkcje. Takim urządzeniem jest odkurzacz Roboclean, który można śmiało nazwać sprzętem wielofunkcyjnym. Z przeprowadzonych testów i badań wynika, że urządzenie to usuwa z powietrza blisko 100 procent zanieczyszczeń (wartość ta wynosi dokładnie 99,993 procent). Jednak to nie wszystkie zalety odkurzacza.

Roboclean jest wyposażony w jonizator powietrza o wydajności 2 milionów jonów ujemnych na każdy centymetr sześcienny. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu jest rześkie i przede wszystkim pozytywne dla zdrowia. Niekorzystne jony dodatnie przyciągają do siebie bakterie i inne mikroby, kurz, zanieczyszczenia, pył, sądzę. Jony te powstają w wyniku działania otaczającej nas elektroniki. Zadaniem jonizatora jest odwrócenie tego zjawiska i zmiana jonizacji cząsteczek na ujemną. Sprzyja to dobremu samopoczuciu i swobodnemu oddychaniu.

Dużym problemem staje się także dym papierosowy, nieprzyjemne zapachy zwierząt lub te, które powstają w czasie gotowania i smażenia. Nowoczesny Roboclean usuwa je z powietrza podobnie jak kurz. Możemy również uruchomić dodatkową funkcję, dzięki której urządzenie rozprowadzi w pomieszczeniu wybrany zapach. Wystarczy w tym celu dodać kilka kropel olejku eterycznego do urządzenia. Tę funkcję warto wykorzystać np. w czasie zimowych infekcji. Oczyszczone powietrze zawierające olejek eukaliptusowy z pewnością przyspieszy leczenie górnych dróg oddechowych. W czasie upałów odkurzacz może zastąpić klimatyzację – wystarczy do zbiornika wlać wodę, umieścić w niej kostki z lodem i włączyć urządzenie. W ciągu kilkunastu minut temperatura powinna spaść nawet o 5 stopni.

Więcej o systemie piorącym Roboclean dowiesz się na www.roboclean.pl

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.