Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Postęp: marketing i reklama

Przepis na dobre logo

Każda firma powinna posiadać własne logo. Ten prosty symbol sprawi, że jej nazwa będzie o wiele bardziej rozpoznawalna. Tym samym jej usługi lub produkty zyskają na popularności. Aby logo było wystarczająco skuteczne, przy jego opracowywaniu należy kierować się pewnymi zasadami.

 

Po pierwsze, dobre logo powinno być proste. Zbyt wiele elementów niepotrzebnie rozprasza uwagę i utrudnia zapamiętanie logo. Najlepiej sprawdzają się pojedyncze, niezbyt skomplikowane symbole. Najlepiej już na wstępie zrezygnować ze złożonych, wyrafinowanych obrazów, które w roli loga nie są zbyt skuteczne. Logo musi być widoczne już z daleka i łatwo zapadać w pamięć.

 

Należy zadbać także o to, by wymowa naszego logo była ponadczasowa. Nie warto wykorzystywać w nim symboli, które już za rok przestaną być rozpoznawalne. Jeśli chcemy wyrobić sobie markę, logo powinno być skuteczne mimo upływu lat tak, by jego zmienianie nie było konieczne. Dozwolone są jedynie niewielkie poprawki graficzne.

 

Wymowa loga powinna być raczej prosta i łatwa do odczytania. Metafory i hiperbole, które świetnie sprawdzają się w przypadku chwytliwych haseł reklamowych, w tym przypadku raczej nie zdają egzaminu.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.