Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Postęp: marketing i reklama

Przepis na dobre hasło reklamowe

Nieodłącznym elementem większości kampanii promocyjnych jest hasło reklamowe. Wymyślenie dobrego hasła nie jest proste, ale z pewnością warto włożyć w to nieco wysiłku, ponieważ efekty, jakie przynosi dobrze skonstruowane hasło są naprawdę spektakularne.

 

Jakie powinno być dobre hasło reklamowe? Przede wszystkim chwytliwe. Ważne, by szybko zapadało w pamięć i od razu kojarzyło się z produktem, który promuje.

 

Aby osiągnąć taki efekt, specjaliści od reklamy zwykle sięgają po rymowane hasła. Krótki wierszyk łatwo zapamiętać. Dodatkowym atutem hasła reklamowego jest wydźwięk humorystyczny. Jeśli coś nas rozśmieszy, z pewnością będzie nam się dobrze kojarzyło przez dłuższy czas.

 

Dobre hasło reklamowe musi być też krótkie i konkretne. Jeśli ktoś liczy na to, że klienci zapamiętają hasło, które swoją długością przypomina poemat może się srogo rozczarować. Krótkie hasła łatwiej umieścić na banerach i gadżetach reklamowych, a to kolejny atut.

 

Stworzenie dobrego hasła reklamowego wymaga sporego zaangażowania i talentu. Duże korporacje zwykle zatrudniają w tym celu sztab specjalistów od reklamy z copywriterami na czele. Od efektu ich pracy dużo zależy, dlatego nikt nie szczędzi środków na ich wynagrodzenie i dodatkowe premie.

 

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.