Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Książki

Przeminęło z wiatrem

Któż z nas nie lubi opowieści o miłości? Trzeba jednak mieć na uwadze, że opisanie jej w piękny, interesujący sposób nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Książki, których autorom udało się tego dokonać niewątpliwie zasługują na uwagę. „Przeminęło z wiatrem” zajmuje wśród nich niewątpliwie jedną z pierwszych pozycji.

 

„Przeminęło z wiatrem” to historia burzliwych miłości Scarlett O’Harry. Młoda, zaledwie 16letnia dziewczyna, córka plantatora bawełny zakochuje się w Ashley’u Wilkesie. Problem w tym, że wybrał on sobie na żonę kogoś zupełnie innego. Kiedy ich małżeństwo dochodzi do skutku, Scarlett bardziej z zemsty niż z rozsądku wychodzi za brata wybranki Ashley’a. Ich małżeństwo nie jest szczęśliwe, ani udane. Ostatecznie mąż umiera w młodym wieku.

 

Scarlett nie zamierza się jednak poddać. Mimo braku męża bardzo dobrze sobie radzi, co nie spotyka się z uznaniem społeczeństwa. W opowieści o losach Scarlet bardzo często przewija się postać burzliwego kapitana Rhetta Butlera. On również nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród społeczeństwa i być może właśnie to było jednym z czynników, które ostatecznie pchnęły Scarlett w jego ramiona i zapoczątkowały gorący romans.