Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Prasa krawędziowa – zastosowanie i rodzaje

Wśród wielu nowoczesnych maszyn do obróbki blach, prasa krawędziowa jest tą, dzięki której możliwa jest produkcja elementów wykonanych z blachy odpowiednio zaginanej. Precyzja takiego zagięcia pozwala na wyprodukowanie dokładniej takiej części, jaką zakłada projekt i dalsze jej wykorzystanie w przemyśle, budownictwie czy branży motoryzacyjnej.

Jakie są rodzaje pras krawędziowych?

Rodzaje tego typu maszyn związane są ściśle z tym, co można dzięki nim wytworzyć i na jakim systemie działają. I tu wymieniamy taki sprzęt jak prasa krawędziowa hybrydowa, hydrauliczna oraz elektryczna.

  • Hybrydowa – pozwala na znaczne zredukowanie energii elektrycznej w czasie jej eksploatacji. Po pierwsze, dzięki pracy pompy tylko w czasie gięcia blach, a po drugie dzięki wydatnemu zmniejszeniu mocy głównej.
  • Hydrauliczna – w której technologia gięcia blach wykonywana jest na zimno i pozwala na uzyskanie trwałej krzywizny obrabianego przedmiotu.
  • Elektryczna – napędzana tzw. serwotorami elektrycznymi, dzięki którym jest maszyną niezawodną i wysoce wydajną. Napęd taki pozwala przy wyeliminowaniu oleju hydraulicznego na obniżenie zużycia energii elektryczne nawet do 50%!

Każdy z rodzajów pras krawędziowych sterowany jest oczywiście przy wykorzystaniu najnowszych technologii w sterowaniu CNC, co pozwala na intuicyjną i bezproblemową obsługę.

Prasa krawędziowa – zastosowanie

Warto wiedzieć, że blachy są dziś jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych do produkcji różnych części materiałów. Tym samym, prasa krawędziowa, która pozwala na perfekcyjne dogięcie danego arkusza blachy tak, by mógł przybierać ściśle określone formy, ma dla całego przemysłu ogromne znaczenie. Takie maszyny do obróbki metalu produkują podzespoły używane dziś praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Stosuje się je do gięcia blach na  potrzeby branży konstrukcyjnej, budowlanej, dachowej, motoryzacyjnej, handlowej, infrastruktury kolejowej, sektora mechanicznego, łączności i transportu, nauki i techniki a nawet rolnictwa czy leśnictwa.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.