Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Ponadczasowy dress code

Teoretycznie większość z nas twierdzi, że wygląd nie ma większego znaczenia i nie powinno się po nim nikogo oceniać. W praktyce wygląda to nieco inaczej. Wygląd zewnętrzny odpowiada za pierwsze wrażenie, które wywieramy na innych, a to jest bardzo ważne, szczególnie w biznesie. Istnieją pewne ponadczasowe zasady ubioru, których należy bezwzględnie przestrzegać, by zrobić dobre wrażenie na swoich współpracownikach i kontrahentach.

1386500_businesswomanPrzede wszystkim strój powinien być neutralny. Nawet jeżeli na co dzień nosimy bardzo krzykliwe, charakterystyczne ubrania, w czasie spotkań biznesowych najlepiej jest z nich zrezygnować. Sala konferencyjna naprawdę nie jest dobrym miejscem na prezentowanie swojego światopoglądu.

Zdarzają się osoby, niestety głównie panie, które swoim wyglądem chcą osiągnąć jakiś dodatkowy cel. Rzeczywiście zdarza się, że duży dekolt, czy krótka spódniczka przynoszą pożądany efekt, warto jednak zastanowić się, czy osiągnięcie go w inny sposób nie przyniosłoby nam więcej satysfakcji.

Jeśli chodzi o dobór kolorów, najlepiej wybierać te spokojne, stonowane. Sprawdzą się klasyczne połączenia – biel, czerń, szarości granaty. Aby nieco je ożywić, można zestawić je z pastelowym dodatkiem. Obecnie tego rodzaju akcenty są bardzo na czasie.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.