Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Ponadczasowe trendy w wystroju wnętrz

Przy urządzaniu wnętrz wielu z nas stara się za wszelką cenę podążać za najnowszymi trendami. To dość ryzykowne rozwiązanie – moda zmienia się bardzo szybko, tymczasem wnętrze, które urządzamy prawdopodobnie będzie nam służyło przez co najmniej kilka lat. Warto więc postawić na ponadczasowe rozwiązania, które mimo upływu czasu wciąż będą prezentowały się dobrze.

1413110_apartment_interiorJednym z takich ponadczasowych trendów jest styl skandynawski, który na dobre już zadomowił się w wystroju wnętrz. Jego podstawowe założenia są dość charakterystyczne. Bielone meble w zestawieniu z odcieniami naturalnego drewna i minimalistycznymi, starannie dobranymi ozdobami prezentują się bardzo elegancko.

Kolejny ponadczasowy styl to styl rustykalny. Domy urządzone na podobieństwo angielskich domków na wsi są bardzo ciepłe i przytulne. Urządzając je, mamy dość dużo swobody. Ta konwencja jest na tyle elastyczna, że wystarczy trzymać się ogólnych założeń, by osiągnąć pożądany efekt.

Zawsze modna będzie też klasyka. Dębowe meble, pejzaże na ścianach i eleganckie haftowane obrusy to synonim dobrego smaku. Warto zadbać o ożywienie ich ciekawymi dodatkami, tak by uniknąć wrażenia nudy i monotonii.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.