Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Myśli i idee

Ponadczasowe tradycje bożonarodzeniowe

Nie da się ukryć, że święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Ich magia jest w stanie wzruszyć najtwardsze serca i zakończyć wiele sporów

Tradycja świętowania Bożego Narodzenia sięga prawdopodobnie 356 roku naszej ery. Właśnie wtedy ustalono datę tego święta na 25 grudnia. To bardzo symboliczny dzień – właśnie wtedy długość dnia zaczyna się wydłużać, a nocy skracać, co ma symbolizować zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad złem i królowanie dobra.

W czasie średniowiecza Boże Narodzenie było obchodzone bardzo hucznie i radośnie. W tym czasie odbywały się liczne przyjęcia, często suto zakrapiane alkoholem. Zabawom nie było końca.

Dziś świętowanie wygląda nieco inaczej. Wciąż jest to wesoły okres, jednak nie brakuje w nim również chwil na zadumę i zastanowienie się nad własnym życiem. Każdy dom ma własne tradycje bożonarodzeniowe, które są pieczołowicie kultywowane.

Aby dzielić się swoją radością z bliskimi osobami, z którymi nie możemy zasiąść przy jednym stole, często wysyłamy im kartki świąteczne. Pierwszą tego rodzaju kartkę wysłał  w 1842 r. londyński artysta William Maw Egley. W naszym kraju pierwsze świąteczne pocztówki pojawiły się blisko 50 lat później.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.