Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Myśli i idee

Ponadczasowe sposoby na szczęście

W dzisiejszych zabieganych czasach wielu z nas nie ma czasu na to, by spokojnie zastanowić się nad swoim życiem. Nie umiemy odpoczywać, ani odcinać się od obowiązków zawodowych, nawet jeśli już dawno wyszliśmy z pracy. Istnieje jednak kilka ponadczasowych idei, dzięki którym nasze życie może stać się o wiele przyjemniejsze.

 

Po pierwsze, planuj. Nie chodzi jednak o tworzenie listy nierealnych zadań, na których wykonanie i tak zabraknie Ci czasu. To doprowadzi Cię raczej do frustracji niż do ukojenia. Plany powinny być elastyczne i odpowiadać Twoim realnym możliwościom. Pamiętaj, że powinno znaleźć się w nich miejsce nie tylko na pracę i obowiązki, ale także na relaks i przyjemności.

 

Po drugie, naucz się akceptować życie takim, jakim jest, zamiast myśleć o tym, jakim mogłoby być. Zamartwianie się jeszcze nigdy nikomu nie przyniosło szczęścia. Jeśli myślisz o tym, że mogłoby być lepiej, myśl także o sposobach, które pomogą Ci osiągnąć to szczęście.

 

Po trzecie, staraj się lubić to, co robisz. Wtedy nawet praca stanie się dla Ciebie przyjemnością. Jeśli nie jesteś w stanie jej polubić, pomyśl o jej zmianie. Jeśli nie możesz pogodzić się z niektórymi obowiązkami domowymi, podziel się nimi z domownikami lub wykonujcie je wspólnie.