Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Ponadczasowe sposoby na konkurencyjność

Bez względu na upływ czasu lista celów, które chciałoby osiągnąć każde przedsiębiorstwo pozostaje niemal niezmienna. Jednym z najważniejszych punktów, które się na niej znajdują jest utrzymanie konkurencyjności. Dotyczy to nie tylko prywatnych firm, ale i całych gospodarek krajowych.

1399274_businessman_phone_callOferowany produkt powinien być w stanie konkurować z innymi produktami tego samego gatunku. Sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest sporo, a wybór konkretnego zależy od taktyki przyjętej przez konkretne przedsiębiorstwo. Większość firm stara się konkurować z innymi ceną lub jakością.

W pierwszym przypadku należy dążyć do tego, by cena oferowanego produktu była jak najniższa. Można to robić przez ograniczanie wydatków na marketing czy reklamę, ale także poprzez korzystanie z materiałów produkcyjnych gorszej jakości. O tym, czy takie rozwiązanie rzeczywiście jest warte wdrożenia i narażenia się na brak zaufania ze strony klientów powinien zdecydować sam właściciel firmy.

Stawianie na wysoką jakość to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie. W ten sposób nie tylko nie naraża się na szwank zaufania klientów, ale zjednuje ich sympatię. Wielu z nich jest zapłacić więcej za produkt, który będzie w stanie sprostać wszelkim ich wymaganiom.

 

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    fajnie napisane, dzieki!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.