Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Ponadczasowe oszczędzanie na zdrowiu?

Realia, jakie panują obecnie w Polsce, dotyczące sytuacji materialnej niektórych grup społecznych, rysują się w szarych barwach. Na plan pierwszy wysuwają się między innymi bezrobotni oraz emeryci. Ta druga grupa społeczna jest zmuszona do dokonywania wielu wyborów, związanych z życiem codziennym, które często są wyborami wbrew nim samym. Co to oznacza w praktyce?

Otóż, zbyt niska emerytura, zmusza wiele z tych osób, do rezygnacji z niektórych codziennych przyjemności. W wielu przypadkach, staje się też głównym powodem do tego, by dokonywać takich cięć w domowym budżecie, które pozwolą jedynie na tanie zakupy, także tych produktów, potrzebnych, na co dzień. Zbyt niskie dochody, sprawiają, że emeryci są zmuszani do kupowania produktów tańszych, w promocjach lub w przecenach. Niekiedy też mogą tylko pomarzyć o produktach markowych czy reklamowanych w telewizji. Tego typu wybory dotyczą także kwestii dość ważnej, jaką jest zdrowie. Wiele osób, przebywających na emeryturze, jest zmuszonych do dokonywania takich wyborów jak tanie leki bądź też do rezygnacji z leków przepisanych przez lekarza, na rzecz ich zastępników. Nie zawsze są to dobre wybory, ale niekiedy jedyne możliwe.

Można, więc jedynie liczyć na to, że obecna sytuacja kiedyś ulegnie diametralnej zmianie i emeryt w Polsce, nie będzie już osobą, która nie będzie musiała się ograniczać ani też dokonywać podstawowych zakupów w podrzędnych sklepach czy sklepikach wypatrując przy tym odpowiednich produktów.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.