Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Ponadczasowe olejki eteryczne i ich wpływ na samopoczucie

Zapachy otaczają nas od zawsze: w domu, pracy, przyrodzie. Kuszą, kojarzą się z różnymi pozytywnymi chwilami i wydarzeniami naszego życia, pozwalają cofnąć się do wspomnień dzieciństwa, lub zanurzyć w przyjemnej chwili relaksu – np. wtedy, gdy towarzyszą nam w czasie zabiegów w  Spa czy podczas masażu.
Coraz większym zainteresowaniem i uwagą Polaków cieszą się również olejki eteryczne.

Te specyficzne zapachy sprzedawane zwykle w niewielkich opakowaniach, pozwalają korzystać z dobrodziejstwa zapachów na co dzień, we własnym domu, bez konieczności udawania się do centrów Spa czy wellness po to, by móc sprawić sobie chwilę przyjemności i otulić się relaksującymi aromatami z różnych krajów świata.

Popularne olejki eteryczne EcoFlores są jednymi z tych, które dzięki niezwykłym zestawieniom różnych zapachów cieszą się coraz większą popularnością.

Naturalne wyciągi roślinne w nich zawarte nie tyko zdecydowanie poprawiają samopoczucie i wpływają odprężająco na umysł i zmęczenie po pracy, ale i mają zdecydowane właściwości regenerujące i lecznicze.

W zależności od tego, z jakich roślin i składników są tworzone, mogą mieć różny wpływ na nasze zdrowie i nastrój. Są olejki eteryczne uspokajające, łagodzące, ale i takie, które pobudzają organizm energetycznie i sprawiają, że zyskuje on nową moc do działania.

Przeglądając olejki eteryczne EcoFlores możemy znaleźć m.in. olejek z bazylią, doskonale nadający się do relaksujących kąpieli, sauny czy do masażu, z bergamota – słynący z wysokich właściwości antydepresyjnych, często stosowany w aromaterapii, olejek z drzewa cedru – wpływający na organizm antyseptycznie i dezynfekująco, wykorzystywany w łagodzeniu objaw trądziku i pomagający w walce z objawami cellulitu.

Wybór tego rodzaju olejków jest ogromny: znajdą w nim coś dla siebie zarówno osoby, którym zależy wyłącznie na poprawie samopoczucia i przyjemnych zapachu dodawanym do kąpieli, jak i Ci, którzy od tego rodzaju produktów oczekują również konkretnego działania leczniczego i terapeutycznego.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.