Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Ponadczasowe kolory we wnętrzach

 

Przy wyborze kolorystyki pomieszczeń zazwyczaj kierujemy się własnymi upodobaniami lub aktualnie panującą modą. Problem w tym, że i jedno i drugie zazwyczaj dość szybko się zmienia, a zmiana koloru ścian co kilka miesięcy nie jest kuszącą opcją. Aby temu zapobiec, warto postawić na uniwersalną, ponadczasową kolorystykę – szarości i beże.

metal-wall-background-1431090-mCzęsto można spotkać się z opinią, że szary i beżowy to jedne z najnudniejszych i najsmutniejszych kolorów. Nic bardziej mylnego – odpowiednio wyeksponowane prezentują się bardzo interesująco.

Doskonałą parą do szarości są fiolety. Fioletowe zasłonki, czy poduszki doskonale prezentują się na tle szarych mebli, czy ścian. Fiolet ożywia całość i dodaje wnętrzu charakteru.

Z wykorzystaniem beżów można natomiast stworzyć bardzo udaną stylizację w kolorach ziemi. W tym celu należy postawić na naturalne materiały – drewno, czy bambus. Uzyskamy w ten sposób bardzo modny efekt eko.

Opisane wyżej aranżacje to jedynie przykłady. Szarości i beże to na tyle uniwersalne kolory, że z powodzeniem możemy łączyć je z wieloma innymi kolorami. Bardzo ważne jest też to, że są to kolory ponadczasowe – wystarczy zmieniać dodatki, by nasze wnętrze wciąż było modne.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.