Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

Ponadczasowe hity

Niektóre piosenki cieszyły się równie dużą popularnością przed laty, jak obecnie. Takie niesłabnące zainteresowanie słuchaczy to najlepsze potwierdzenie tego, że piosenka jest prawdziwym hitem. Które piosenki na przestrzeni lat zasłużyły na to miano?

Wśród zagranicznych twórców do tych najbardziej niezapomnianych możemy z pewnością zaliczyć Madonnę. Jej hit „Like a virgin” wciąż cieszy się popularnością wśród miłośników muzyki. Na liście ponadczasowych hitów powinny znaleźć się także piosenki Beatlesów, jak chociażby „Yellow Submarine”. Wielbiciele mocniejszych dźwięków na swojej liście umieszczą z pewnością „Nothing else matters” zespołu Metallica. Zresztą ci, którzy na co dzień słuchają nieco delikatniejszej muzyki również powinni go docenić.

Lista polskich utworów ponadczasowych jest równie długa. Nasi rodacy szczególnie chętnie słuchają „Autobiografii” i „Niepokochanych ” Perfectu. Na listę niezapomnianych piosenek wpisał się także Marek Grechuta z utworem „Dni, których jeszcze nie znamy”. Warto wspomnieć też o Maryli Rodowicz i jej „Małgośce” czy „Remedium”.

Do ponadczasowych piosenek nie można niestety zaliczyć wielu spośród utworów współczesnych artystów. Zdecydowana większość z nich cieszy się popularnością przez jeden lub dwa sezony po czym znika zapomniana.