Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Postęp: marketing i reklama

Ponadczasowe formy reklamy

Reklama to nieodzowny element niemal każdej firmy. W dzisiejszych czasach agencje reklamowe proponują nam cały szereg różnorodnych form reklamy. Które z nich są ponadczasowe i zasługują na szczególną uwagę?

Przede wszystkim billboardy. To jedna z najskuteczniejszych form reklamy, z dużym prawdopodobieństwem można więc założyć, że w najbliższym czasie jej popularność wciąż nie będzie malała. Stopniowo zmienia się jednak forma billboardów. Coraz częściej można spotkać reklamy wykorzystujące grę świateł, czy trójwymiarowe elementy, które przyciągają uwagę przechodniów.

Klienci bardzo lubią także różnego rodzaju gadżety reklamowe.Drobny upominek wręczony klientowi za darmo może bardzo poprawić jego opinię o firmie. Warto więc inwestować w kalendarzyki, długopisy, czy notesy z logo firmy.

Do bardzo skutecznych metod reklamy należy też marketing szeptany, czyli reklama przekazywana z ust do ust. O ile jeszcze kilkanaście lat temu, głównym sposobem na promowanie firm było rzeczywiście bezpośrednie wymienianie opinii na ich temat między klientami, dziś zdecydowana większość dyskusji toczy się za pośrednictwem for internetowych. Firmy angażują spore środki w reklamowanie swoich usług tą drogą.