Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Ponadczasowe bajki dla dzieci

Większość rodziców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak pozytywny wpływ na rozwój dziecka ma regularne czytanie mu książek. Jeśli zaczniemy analizować dobór książek, które najczęściej czytamy swoim pociechom, okaże się, że wiele z nich zasługuje na miano ponadczasowych.

1418280_music_fairyWśród polskich książek, które mimo upływu lat cały czas tak samo chętnie czytamy swoim dzieciom warto wymienić chociażby wiersze Tuwima, czy Brzechwy. Zabawne, łatwe do zapamiętania rymowanki szybko wpadają w ucho i bawią większość dzieci. Wiersze należą też do pierwszych utworów, które maluchy potrafią samodzielnie wyrecytować z pamięci.

Wśród popularnych pozycji znajdą się tez na pewno bajki i baśnie. Najchętniej sięgamy po klasykę – Andersena, czy Charlesa Perraulta. Opowieści o Kopciuszku, Czerwonym Kapturku, czy Królewnie Śnieżce potrafią zainteresować dzieci, a co więcej – niosą za sobą przesłanie, które może pozytywnie wpłynąć na zachowanie dziecka.

Rodzice bardzo chętnie sięgają też po książki, które sami pamiętają ze swojego dzieciństwa. Ponadczasowym bajkowym bohaterem jest na pewno Kubuś Puchatek. Do najpopularniejszych polskich bohaterów należy natomiast Sierotka Marysia.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.