Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

Ponadczasowa muzyka filmowa

Oglądając film, często nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do muzyki. Traktujemy ją raczej jako mało istne tło dla fabuły i poczynań bohaterów. Wystarczy jednak włączyć jakikolwiek film, w którym brakuje muzyki, by przekonać się, jak bardzo jest istotna.

Muzyka filmowa odpowiada za budowanie nastroju. Często to właśnie muzyka1413480_vinyl_player_2 wskazuje kulminacyjne momenty i nagłe zwroty akcji. W wielu momentach stanowi też tło dla wydarzeń rozgrywających się na ekranie, ale bynajmniej nie jest ono bez znaczenia. Stanowi raczej idealne dopełnienie całości i nadaje poszczególnym scenom właściwy charakter.

Nic dziwnego, że do tworzenia muzyki filmowej angażowani są najbardziej cenieni muzycy. Najlepsze ścieżki dźwiękowe z filmów biją rekordy popularności wśród melomanów. Zdarzają się nawet tacy, którzy oglądają przeciętnej jakości film tylko po to, by delektować się dobrą muzyką, którą w nim zawarto.

Okazuje się więc, że muzyka filmowa odgrywa znaczącą rolę nie tylko w musicalach. Wprowadzenie jej do filmu stanowiło przełomowy krok w jego historii. Od tego czasu muzyka przeszła wiele zmian, jednak jej znaczenie w kinematografii pozostaje niezmiennie duże. Z pełnym przekonaniem można więc stwierdzić, że muzyka filmowa zasługuje na miano ponadczasowej.

 

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.