Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Po co automatyzować rolety i żaluzje?

Wiele osób szukając idealnego domu, zwraca szczególną uwagę na ilość i wielkość okien. Ich duża ilość nie tylko sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się większe, ale też spowoduje, że wnętrze będzie jaśniejsze i bardziej przytulne. W odpowiednio nasłonecznionym miejscu dużo przyjemniej spędza się czas, łatwiej się myśli i wygodniej pracuje. Dostosowana do potrzeb człowieka ilość światła jest w stanie poprawić mu samopoczucie.

Po co automatyzować rolety i żaluzje?

Właśnie przez to wiele osób decyduje się na lokum, które charakteryzują ogromne okna. Niestety zdarza się, że światło słoneczne okazuje się nieco uciążliwe. Dzieje się tak szczególnie latem, kiedy wpuszczając promienie słońca do domu, pozwalamy im dodatkowo ogrzewać nasz dom. Nawet miłośnicy ciepłej pogody zauważą, że zbyt wysoka temperatura w mieszkaniu nie wpływa na atmosferę pozytywnie, szczególnie kiedy panuje przez dłuższy czas. Duże okna mogą nie być tak dobrym pomysłem także w nocy. Światło księżyca, latarni oraz to dochodzące z sąsiednich domów może być przyczyną wielu nieprzespanych nocy. Niestety, nie jest łatwo dobrać zasłony do okien o dużych gabarytach. W takim przypadku warto zainwestować w automatykę rolet i żaluzji, które za dnia i w nocy pozbędą się nadmiaru światła w domu.

Gdzie sprawdzi się automatyka rolet?

Współcześnie modna stała się idea smart home, która pozwala na sterowanie wieloma sprzętami domowymi za pomocą smartfona. Automatyka rolet pozwala opuszczać je i unosić za pomocą pilota, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki niemu możemy decydować o stopniu odsłonięcia okna bez konieczności wstawania i szarpania się z linkami, za pomocą których najczęściej steruje się roletami. Automatyka żaluzji pozwoli ustalić kąt ich nachylenia, co daje właścicielowi pełną kontrolę nad ilością promieni słonecznych wpuszczanych do domu. Zautomatyzowane rolety to rozwiązanie idealne nie tylko do domu. Automatyka żaluzji i rolet świetnie sprawdzi się także w restauracjach i biurach, ponieważ często nie trzeba nawet przebywać w danym pomieszczeniu, aby opuścić tam żaluzje. Bez względu na to, czy roletami można sterować tylko pilotem, czy dzięki użyciu radiowego systemu sterowania wystarczy użyć telefonu, zdecydowanie automatyczne żaluzje sprawdzą się o wiele lepiej niż te klasyczne.

Wewnętrzne i zewnętrzne rolety automatyczne

Zgodnie z potrzebami danego klienta, możliwy jest dobór automatyki rolet zewnętrznych i wewnętrznych. Rolety zewnętrzne mogą stanowić genialne uzupełnienie wystroju posesji. Dopasowane kolorystycznie na zasadzie kontrastu lub tradycyjnie dobrane rolety będą świetnie współgrać z bramą wjazdową oraz innymi dodatkami, którymi może pochwalić się dany dom. Te solidnie wykonane rolety zablokują spojrzenia nawet najbardziej ciekawskich sąsiadów. Co więcej, są one dodatkowym zabezpieczeniem. Starannie osadzone mogą pełnić funkcję antywłamaniową. Rolety zewnętrzne są perfekcyjnym wyborem, jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy lub zwyczajnie nie lubisz hałasu. Porządne zasłonięcie okien wygłuszy dom i sprawi, że nawet największy hałas przestanie być uciążliwy. Automatyka rolet sprawi, że ich opuszczanie będzie przebiegać płynnie i cicho, a najwyższej jakości materiały, z których wyprodukowane zostały rolety sprawią, że przetrwają one nawet najgorętsze lato i najbardziej lodowatą zimę.

Korzyści płynące z posiadania rolet

Oprócz ochrony przed promieniami słonecznymi za dnia i nieprzyjemnym światłem w nocy oraz zwiększonego bezpieczeństwa posesji, rolety mają wiele innych zalet. Są one perfekcyjnym pancerzem, który chroni okna przed gradem, deszczem, a nawet wiatrem. W okresie zimowym nie pozwolą także pomieszczeniom tracić ciepła w bardzo szybkim tempie. Nawet żaluzje sterowane ręcznie są więc dużym uproszczeniem życia człowieka. Automatyka rolet sprawi, że ich użytkowanie będzie dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe. Bez względu na to, gdzie jesteś, z automatyką żaluzji jesteś w stanie kontrolować ich wysokość nawet z innego pomieszczenia, regulując tym samym temperaturę panującą w poszczególnych pokojach.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.