Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Ograniczenie strat wody

Woda jest bardzo cenna i choć na Ziemi znajduje się bardzo dużo, to myślenie, iż będzie jej zawsze pod dostatkiem jest błędnym założeniem. Jak wartościowa jest dla nas woda pokazują sytuacje, w których w wyniku między innymi awarii, przez jakiś czas zmagamy się z jej brakiem. Do tego dochodzą rejony na świecie, gdzie wody brakuje na co dzień, co z kolei dla innych jest wręcz niewyobrażalne. Niestety straty wody rosną w dość szybkim tempie, a wpływ na to mają działania, których podejmujemy się my wszyscy, na co dzień.

Link sponsorowany: Straty wody

Wiele do zdziałania mają przedsiębiorstwa, w których gestii leży produkcja, sprzedaż i dostarczanie wody do odbiorców, ale to wciąż nie wszystko. W każdym domu, każdego dnia zużywa się bardzo dużo wody. Nie bez przesady można powiedzieć, że większość tej ilości jest marnowana. A istnieje sporo prostych i tanich sposobów, by zapobiegać marnotrawieniu wody, a co za tym idzie, pośrednio współpracować z przedsiębiorstwami, również wdrażającymi rozmaite metody ograniczania powstałych strat. Problemu, który istnieje od wielu lat, a przy dzisiejszej uwadze zwróconej na ochronę środowiska naturalnego, staje się ów jednym z głównych do rozwiązania. Ważny etap to sprawdzenie szczelności instalacji i urządzeń hydraulicznych. Wystarczy przez dwie godziny nie użytkować żadnych urządzeń tego typu, sprawdzając przed, jak i po stan licznika na wodę. Jeśli wartości się zmieniają oznacza to, iż w którymś miejscu jest przeciek. Nie zawsze zachodzi konieczność wymiany całej instalacji.

Niekiedy wystarczy drobna naprawa, nowa uszczelka bądź jakiś niewielki element, by woda przestała bezużytecznie ściekać do zlewu lub wanny, okazując się tą zmarnotrawioną. W razie większych problemów warto rozważyć wymianę całej instalacji, ponieważ pierwotnie wydającym się być dużym koszt ów zmian, po roku oszczędności na rachunkach stanie się wręcz niezauważalną inwestycją. Ci, którzy chcą iść z duchem czasu i pragną rozwiązań oszczędnych, z powodzeniem na rynku znajdą między innymi systemy, które dzięki zastosowaniu specjalnego perlatora pozwalają na wykorzystanie mniejszej ilości wody, jednakże wciąż o dużym strumieniu, co uzyskuje się dzięki napowietrzaniu. Do tego zmiana codziennych nawyków związanych z użytkowaniem wody. Wybór natrysku zamiast wanny pełnej wody. Zmywanie naczyń w wodzie napuszczonej do jednej komory zlewu, a następnie ich spłukiwanie, bez pozostawiania nieustannie płynącej z kranu wody. Takie rzeczy są bardzo proste w zastosowaniu, a mogą przynieść wiele korzyści.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.