Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Odejście bliskiej osoby

Dla każdego z nas śmierć bliskiej nam osoby przynosi smutek i rozpacz. Czasami dzieje się to tak szybko, że nie jesteśmy w stanie w to uwierzyć. W takich chwilach bardzo często trudno jest nam przez jakiś czas normalnie funkcjonować.

Wydanie karty zgonu

Jeśli zgon miał miejsce w szpitalu, to lekarz ma obowiązek potwierdzić śmierć i wydać kartę statystyczną zgonu. Następnie na podstawie tej karty firma pogrzebowa lub rodzina wyrabia akty zgonu. Trochę inaczej sytuacja wygląda, gdy osoba zmarła w domu. Wtedy z kolei to my mamy obowiązek od razu wezwać lekarza albo pogotowie ratunkowe. Jeśli będzie to lekarz to jego zadaniem jest stwierdzenie zgonu i wystawienie karty zgonu. Z kolei pogotowie ratunkowe wydaje protokół zgonu, który potrzebny jest do wydania karty zgonu. Takie dokumenty są niezbędne, aby możliwe było skorzystanie z usług zakładu pogrzebowego, który transportuje zwłoki do kostnicy. Najlepiej w tym celu wynająć usługi pogrzebowe Lublin.

Niestety zdarzają się również sytuacje w których zgon spowodowany jest samobójstwem, wypadkiem czy na skutek przestępstwa. Wtedy przybyła na miejsce Policja wzywa Prokuraturę Rejonową. Następnie zwłoki transportowane są do Zakładu Medycyny Sądowej. Właśnie tam przeprowadza się sekcję. Po sekcji zwłok i ustaleniu przyczyny zgonu, karta zwłok wydawana jest przez Zakład Medycyny Sądowej. Zakład pogrzebowy na podstawie zezwolenia Prokuratury może przetransportować zwłoki. Wtedy z karta zgonu potrzebna będzie do Urzędu Stanu Cywilnego, który wyda akt zgonu. Dobrym rozwiązaniem jest zlecenie tego właśnie zakładowi pogrzebowemu. W tak trudnym momencie, jest to szczególnie przydatne dla rodziny pogrążonej w żałobie.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.