Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Obrusy na wiosnę – porządki w szafie

obrus

obrusWiosna to dobry moment na porządki. Dłuższe, cieplejsze dni zachęcają do sprzątania. Jeśli nie masz planów na najbliższy weekendy, warto przeznaczyć go właśnie na odświeżenie mieszkania. Zaplanuj starannie poszczególne czynności, tak by zostało Ci nieco czasu wolnego, który będziesz mógł poświęcić na spotkania z rodziną, czy znajomymi albo rozwijanie swojego hobby.

W pierwszej kolejności zdecyduj, od czego chcesz zacząć swoje porządki. Samo wytarcie kurzu i umycie podłóg to zdecydowanie za mało. Zastanów się, do której z szaf zaglądasz najrzadziej i to od niej zacznij sprzątanie.

Na początku należy opróżnić szafę. Chociaż brzmi to dość drastycznie, to najprostszy sposób na okiełznanie w nim bałaganu.

Kiedy wszystkie ubrania, obrusy do gastronomii, czy pościel, którą trzymasz w szafie będzie już na zewnątrz, możesz zająć się segregowaniem. Najlepiej podzielić wszystko na trzy grupy : rzeczy, które są Ci absolutnie niezbędne, takie, bez których mogłabyś się obyć i takie, których nie potrzebujesz w ogóle.

Rzeczy, które znajdą się na ostatniej kupce możesz od razu wyrzucić. Prawdopodobnie będą to zbyt małe lub zbyt duże ubrania, obrusy do restauracji w krzykliwych, niemodnych kolorach, czy pościel, do której brakuje guzików. Pozbądź się ich bez zbędnych sentymentów.

W dalszej kolejności zajmij się kupką rzeczy absolutnie niezbędnych. Obrusy i ubrania wypierz, jeśli już od jakiegoś czasu ich nie używałaś. Pościel możesz oddać do pralni. Następnie poskładaj starannie wszystkie rzeczy z tej kupki i zastanów się, czy zostało Ci odpowiednio dużo wolnego miejsca.

Wolna przestrzeń ma Ci wystarczyć na wszystkie rzeczy z trzeciej kupki, których nie chcesz się pozbywać oraz na kilka nowych rzeczy, które z pewnością nabędziesz w niedługim czasie.