Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Obrus do ekskluzywnej restauracji – dobrana forma i kwintesencja szyku

Każdy ceniący się lokal gastronomiczny dba nie tylko o bogatą kartę dań, ale również o to, by jego wystrój wnętrz zachęcał gości do skorzystania z usług restauracji. Bardzo często okazuje się, że właśnie ciekawa aranżacja jest czynnikiem decydującym o liczbie klientów. Spożywanie posiłków w przyjemnym otoczeniu znacznie podnosi ich walory smakowe. Dlatego menedżerowie restauracji starają się dobrać wszystkie elementy w taki sposób, by stworzyć wyjątkową, miłą kompozycję. Podstawą jest zazwyczaj dekoracja stołu. Jest ona inna w zależności od specyfiki lokalu. Czasem wymagana jest konfekcja stołowa utrzymana w stylu modernistycznym, innym razem bardziej pasuje klasyczne nakrycie.

Ważne jest to, by obrusy gastronomiczne były wytrzymałe i odporne na zabrudzenia. Różnego typu obrusy plamoodporne dostaniemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Wielorodność rozmiarowi, ale także liczne kształty, kolory i wzory pozwolą nam dobrać takie nakrycie, które najlepiej sprawdzi się w konkretnej restauracji. W wytwornych lokalach niezastąpiony będzie skirting. Konfekcja przykrywająca cały blat i sięgająca aż do podłoża prezentuje się bardzo gustownie. Jednak w zwykłych lokalach najczęściej zauważamy standardowe obrusy. Żeby nie były zbyt nudne, a mimo to pozostały atrakcyjne, warto zdecydować się na konfekcję w modnej barwie i ozdobioną ciekawym wzorem. Dopuszczalne są rozmaite motywy.

Ponadto, restauracyjne stoliki mogą być udekorowane nie tylko obrusem, ale i dodatkami w postaci bieżników, nakładek lub serwet. Ich barwy powinny tworzyć estetyczne kontrasty z samym obrusem oraz z aranżacją całego lokalu. Nie możemy przy tym ominąć bankietówek, które nie tylko dopełnią nakrycia, ale też będą istotnym elementem funkcjonalnym. W sprzedaży dostępne są zarówno te wykonane z papieru, jak i uszyte z tkaniny.