Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Obrazy do kuchni? Dlaczego nie!?

Z czym kojarzy nam się kuchnia? Przede wszystkim z dobrym jedzeniem, zapachem przygotowywanych potraw, aromatem użytych przypraw, miejscem, w którym spędza się dość sporo czasu i przez to niejednokrotnie kuchnia jest przestrzenią, w którym spędza się najwięcej czasu. Wszystkie te skojarzenia nasuwają się także artystom, którzy tworzą obrazy do kuchni lub jadalni. Można by pomyśleć, że kuchnia nie jest odpowiednim miejscem do takiego typu przedmiotu, jakim jest obraz. Kuchnia – jak każde inne pomieszczenie w domu – ma swój klimat, który dodatkowo można pogłębić przez nietuzinkowy design i piękne rzeczy, takie jak obrazy.

Aranżacja wnętrz z obrazem na ścianie

Aranżacja wnętrz u każdego wygląda inaczej, co innego jest ważne. Jedni lubią proste wnętrza w minimalistycznym stylu, kolejni biały, skandynawski styl, a jeszcze kto inny ciepły, rustykalny klimat. W każdym z tych przypadków wnętrze można ubogacić o dzieło sztuki. Oczywiście nie koniecznie chodzi tutaj o mistrzów malarstwa, za których malunki trzeba zapłacić niebagatelne sumy, ale o współczesnych malarzy, czy grafików, których dzieła (póki co) są dużo tańsze. Zawsze warto inwestować w sztukę, bo może to być wydatek, który z czasem będzie się opłacał. Na pewno sprawi, że wnętrze, w którym zawiśnie obraz, stanie się pełniejsze, przytulniejsze, bogatsze o dobry gust. Tak naprawdę klimat i temat malowidła jest indywidualnym wyborem, bo większość obrazów dopasuje się do każdego wnętrza.

Kuchnia z klimatem

Obrazy do kuchni także nie są rzeczą nadzwyczajną. Wiele osób w swoich domach ma obrazy lub plakaty w antyramach , które swoje miejsce mają właśnie w kuchni bądź jadalni. Tak jak było to napisane wyżej, kuchnia kojarzy nam się przede wszystkim z jedzeniem, nic więc dziwnego, że jako temat obrazów do kuchni wybiera się właśnie motywy związane z pokarmem.

Tak zwana martwa natura jest także często wybieranym tematem. Obrazy do kuchni posiadają więc treść związaną z nieożywionymi przedmiotami takimi jak naczynia, butelki, owoce. Takie obrazy najczęściej malowane są na płótnie i mimo to wytrzymują atmosferę, która panuje w kuchni.

Bardzo często wybieramy też obrazy do kuchni w graficznym stylu, które tylko wyglądem i strukturą przypominają te malowane na płótnie. Oczywiście króluje na nich temat związany z jedzeniem, czy napojami. Takie obrazy bardzo często podzielone są na trzy części, które można powiesić w asymetryczny sposób.

Trzecim rodzajem obrazów do kuchni, który obecnie jest najbardziej popularny, są obrazy z zabawnymi hasłami, śmiesznymi motywami zazwyczaj nawiązującymi do gotowania. Niejednokrotnie występują w formie plakatu, a także naściennego zegara. Taki obraz do kuchni bardzo poprawia w niej atmosferę, sprawia, że miejsce to staje się jeszcze bardziej przytulne, nabiera dodatkowego charakteru.

Coraz częściej obrazowym przedstawieniem zapełnia się przestrzeń pomiędzy blatem a górnymi, podwieszonymi szafkami. Zazwyczaj w miejscu tym umieszczało się kafelki, obecnie, by nieco ożywić to miejsce. Obrazy do kuchni nad blat to teraz prawdziwy hit, również cenowy.

Artykuł zainspirowany obrazami do kuchni w galerii https://www.gallerystore.pl/obrazy-do-kuchni

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.