Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Nowe inwestycje developerskie w Warszawie

Warszawa jest miastem uznawanym obecnie za jedną z głównych stolic państw Starego Kontynentu a zarazem za jedną z najważniejszych światowych metropolii.

Dwa miliony mieszkańców, wciąż nasilająca się migracja do miasta, coraz większa liczba obcokrajowców, miejsc pracy i nowych inwestycji- to wszystko stanowi o tym, że Warszawa powoli zyskuje status miasta tak samo ważnego. jak na przykład Rzym lub Barcelona. Jednak według większości prognoz, stolica naszego kraju znajduje się tak naprawdę dopiero w początkowych fazach swojego rozwoju. Niewykluczone, że za kilkanaście lat Warszawa będzie już jedną z największych metropolii europejskich, obok Berlina, Paryża lub Londynu. Jakie są możliwe konsekwencje tych faktów? Przyjrzymy się temu problemowi nieco bliżej.

Luksusowe apartamenty i biurowce w Warszawie

Tak samo, jak ma to miejsce w przypadku wszystkich innych dynamicznie rozwijających się metropolii o praktycznie nieograniczonym potencjale, tak samo w przypadku Warszawy mamy do czynienia z kilkoma specyficznymi zjawiskami. Jednym z nich jest ciągły i coraz bardziej dynamiczny wzrost cen jeśli chodzi o najdroższe apartamenty oraz prestiżowe biurowce w Warszawie. Wystarczy spojrzeć na wykresy z ostatnich paru lat, aby przekonać się, że każdego roku luksusowe apartamenty w Warszawie zyskują na wartości po około 10 %. Według zgodnej opini analityków rynku mieszkaniowe, ta tendencja nie tylko będzie się utrzymywać jeszcze przez bardzo długi czas, ale wręcz powinna ulegać dalszej intensyfikacji. Wynika z wciąż postępującego procesu urbanizacji: mniejsze miejscowości nieustannie wyludniają się na rzecz większych miast, z kolei te ostatnie tracą ludność na rzecz największych krajowych metropolii, w tym przede wszystkim Warszawy. Wskazane czynniki sprawiają, że inwestycja w takie rozwiązania, jak najdroższe apartamenty Warszawa, może być obecnie uznawana za jedną z najlepiej rokujących metod inwestowania pieniędzy. Kupując apartament lub budynek na bulwarach w celu wynajęcia go, nie tylko nie będziemy mieli żadnych problemów z ze znalezieniem wynajmującego, ale możemy mieć też przekonanie graniczące z pewnością, że wartość naszej inwestycji znacząco wzrośnie na przestrzeni następnych kilku lat.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.