Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Nowa jakość Bosh aerotwin

bosch-aerotwin

O znaczeniu wycieraczek w życiu każdego pojazdu nie trzeba przekonywać. Miłośnicy motorów z pewnością podczas niejednej podróży żałowali, że nie mają się za czym schować przed obfitymi opadami atmosferycznymi. Posiadacze aut wyposażonych w mało wydajne lub po prostu uszkodzone wycieraczki z pewnością niejednokrotnie podczas takich opadów żałowali, że nie posiadają wycieraczek Bosch aerotwin. Jak się bowiem okazuje, odpowiednio zbudowana wycieraczka samochodowa jest w stanie drastycznie podnieść komfort jazdy i wpłynąć tym samym na bezpieczeństwo. To, co czyni wycieraczkę tak wrażliwą na wszelkie zmiany pogodowe, to jej przegubowa konstrukcja, której w boshcha aerotwin po prostu nie ma. Ta doświadczona firma już niejednokrotnie zadziwiała świat swoimi uniwersalnymi rozwiązaniami i propozycjami konstrukcji, zwłaszcza w sektorze motoryzacji.

Debiutując z wycieraczką, jaką jest Bosch aerotwin po raz kolejny udowodniła, że przykładając wagę do detali, osiągnąć można najwięcej. Kluczem do sukcesu komercyjnego i handlowego, jakim bez wątpienia okazały się Bosch aerotwiny, była przede wszystkim zmiana samego myślenia na temat wycieraczek. Trudno o bardziej ignorowany i traktowany po macoszemu element samochodowej infrastruktury, jak właśnie wycieraczki. Przekonanie inżynierów i projektantów Bosch aerotwin, że warto stworzyć wycieraczkę tak idealną, by pasowała do współczesnego stanu wiedzy i poziomu technologii, zaowocowała stworzeniem idealnej bezprzegubowej wycieraczki. Brak przegubów w tym modelu to główna jego zaleta. Dzięki doskonale obliczonej w przypadku każdego modelu samochodu krzywizny szyby, zaprojektowane zostały różne wersje Bosch aerotwin z różnymi wymiarami i kątami.

Brak przegubów przyczynia się w pierwszej kolejności do zdecydowanie dokładniejszego przylegania samej listwy wycieraczki do szyby. Dzięki temu, a także przez brak przegubów, szansa na przedostanie się wody z szyby ponownie w strefę wycierania spada do zera. Nawet największe i niespodziewane opady deszczu nie są w stanie sprawić, by Bosch aerotwiny zawiodły chociaż na moment. Doskonałe przyleganie wycieraczki do szyby sprawia także, że te zdecydowanie ciszej pracują i nawet przy osiągnięciu bardzo dużej prędkości nie tracą na stabilności. Ich konstrukcja odpowiada nawet wymaganiom wysokiego współczynnika aerodynamiki, nie zaburzając opływowej linii nawet najbardziej sportowego auta. To wszystko efekt bardzo drobiazgowych wyliczeń matematycznych inżynierów Bosch i koncepcji stworzenia wycieraczki niemniej idealnej niż popularne dziś auta nowej generacji.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.