Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Nieocenione korzyści stosowania taśmy do ćwiczeń

O tym, że sport to zdrowie, wie z pewnością każdy. Ale co zrobić, jeśli codzienny, domowy trening stracił na atrakcyjności, a nie stać nas na to, aby odbywać ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanego trenera, przy użyciu profesjonalnych urządzeń? Rozwiązaniem okazuje się taśma do ćwiczeń, której zastosowanie nie ogranicza się do funkcji czysto rehabilitacyjnej. Atutem jej stosowanie jest fakt, iż stymuluje do pracy wszystkie partie mięśniowe, w rezultacie w stosunkowo krótkim czasie możemy zobaczyć pierwsze efekty treningu. Któż bowiem nie marzy o tym, aby cieszyć się smukłym brzuchem, jędrnymi pośladkami, zgrabnymi nogami czy wyrzeźbionymi ramionami? Od dziś to możliwe! A wszystko dzięki regularnemu korzystaniu z taśmy do ćwiczeń.

Tubing

Ćwiczenia z gumą gimnastyczną są określane mianem „tubingu” i stanowią doskonały pomysł zarówno na samodzielny trening, jak i rodzaj rozgrzewki. Z uwagi na dużą różnorodność oferowanych w sprzedaży produktów, możliwe okazuje się uzyskanie obciążenia odpowiadającemu ciężarowi od 5 do nawet 130 kg!

Taśma do ćwiczeń – jak wybrać właściwą?

Zanim jednak przejdziemy do kwestii związanych z treningiem właściwym, powinniśmy się przyjrzeć sprawom związanym z jej prawidłowym dobraniem. Specjaliści zalecają, aby taśma do ćwiczeń miała minimum 1,5 metra długości, choć im jest dłuższych wymiarów, tym lepiej. Kolejną sprawą jest opór. W sprzedaży znajdziemy taśmy w różnych wariantach kolorystycznych i nie jest to bynajmniej walor ograniczający się do estetyki, ponieważ każda barwa odpowiada innemu oporowi. Optymalnym rozwiązaniem okazuje się zakup kompletu gum o różnym oporze, gdyż umożliwi to dopasowanie ćwiczeń do swoich osobistych potrzeb.

Jak często?

Kolejną sprawą budzącą wśród amatorów sportu wątpliwość jest kwestia dotycząca intensywności korzystania z taśmy do ćwiczeń. Bezpiecznym rozwiązaniem okazuje się kwadrans dziennie, oczywiście poprzedzony rozgrzewką. Dopiero wraz z upływem czasu możemy zwiększać intensywność treningu, przy czym warto mieć na uwadze, aby raz w tygodniu dać odpocząć swoim mięśniom.
Taśma do ćwiczeń – dlaczego warto urozmaicić nią trening?
Wiele osób często zadaje sobie pytanie, dlaczego guma do ćwiczeń jest godnym rozważenia elementem wzbogacającym codzienny trening? Przede wszystkim dlatego, że cieszy się szeroką uniwersalnością wykorzystania i dobrymi rezultatami. Nie tylko pomaga pozbyć się cellulitu i rozciąga ciało, ale również dzięki oporowi pozwala zachować napięte mięśnie przez cały czas trwania treningu. Do tego można zabrać ją ze sobą wszędzie, mając w zanadrzu taką „mini siłownię”.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.